Başkan Türkmendağ, çiftçilerimizin gününü kutladı

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, her hanesinin devletten 100 bin liraya yakın kanuni alacağı bulunan fedakâr, yiğit, bilge ve sabır taşı çiftçilerimizin günün kutladı. Üreticilerin Milli Hükümeti’ni kuracaklarını belirten Başkan Türkmendağ, “Köylümüzün yeniden milletin efendisi olacağı günler yakındır” dedi.

Günümüzden 10 bin yıl önce başlayan, son 20 yılda değersizleştirilen ve çökertilen, ancak salgının insanlığa stratejik değerinin yeniden öğretildiği çiftçiliğin 14 Mayıs özel günü Dünya Çiftçiler Günü kutlanıyor.

Kovid19 salgını, Anadolu’da Burdur/Hacılar coğrafyasında günümüzden 10 bin yıl önce toprağa ilk tohumu atan Hacılar Neolitik İnsanından bu yana insanlığın stratejik gıda kaynağı olan ve son 20 yıldır gözden düşürülen çiftçiliğin önemini yeniden insanlığın önüne koydu.

Her hanesine 98 bin liralık destek hakkı takanın da, pancar çiftçisine Kargil firmasını Türkiye’ye getirerek darbe vuranların da andığı Dünya Çiftçiler Günü kutlanıyor.

Bu kapsamda programının başına “üreticiyi baştacı etme” fiilini koyan Vatan Partisi’nin Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla çiftçilerimizin gününü kutladı. Türkmendağ, “Köylümüzün yeniden milletin efendisi olacağı günler yakındır. Üreticilerin Milli Hükümetini kuracağız! Çıkış, Üretim Devrimi! Çözüm, Milli Hükümet!” dedi.

Başkan Türkmendağ şu görüşlere yer verdi.

“Yiğitlikle, bilgelikle ve sabırla üreten çiftçimizin günü kutlu olsun!

Biliyoruz ki, Türk çiftçisi başı dik, tam bağımsız Türkiye’nin en büyük dayanağı olacaktır.

1980’lerde Türk çiftçisini kambur ilan eden sisteme karşı, üreticimizin yeniden baştacı olacağı günlerin ufkundayız. Çiftçimiz, esas olarak, ülkenin sırtında kambur olan, ülkemizi borç batağında boğan bu sistemden kurtulacaktır.

Köylümüzün yeniden milletin efendisi olacağı günler yakındır.

reticilerin Milli Hükümetini kuracağız!

Gümrük duvarlarını yeniden yükselteceğiz. Toprağımızda yetişen, alınteri ile üretilen hiçbir ürün dışarıdan alınmayacak! Çiftçimizi mazot, gübre ve ilaç maliyetlerinin yükünden kurtaracağız. Toprak Mahsulleri ve Tarım Ofislerini yeniden işler hale getireceğiz. Genç Cumhuriyet’in üretim atağını o günlerin direnciyle, yeniden hayata geçireceğiz.

Çıkış, Üretim Devrimi!

Çözüm, Milli Hükümet!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir