Başkanlardaki Koronavirüs’ün getirdiği birlik üslubu

AK Parti İl Başkanı Volkan mengi’nin önceki günkü birlik ve beraberlik vurgulu yumuşatıcı açıklamasının ardından müteakiben şimdi de Cumhuriyet Halk partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut’un Burdur atmosferindeki “Barış Çubuğunun tüttürülmesi”nden memnuniyet duyan birlik vurgulu açıklaması geldi. Başkan Akbulut, açıklamaları, “memleketimizin birlik beraberliğe ihtiyacının olduğu bu günlerde umut verici gelişmeler” diye nitelendirdi.

Tüm dünyanın ölümüne boğuştuğu yeni tip Koronavirüs (Kovid19), halkı karpuz gibi ikiye bölünmüş Burdur atmosferine daha yumuşak bir iklimin gelmesini, Türk milletinin birlerce yıllık meşakkatli tarihinin yarattığı ve genlerinden getirdiği çetin zamanlarda top gibi birlik olma ruhunun ortaya çıkmasını sağladı. Önceki gün AK Parti İl Başkanı Volkan mengi’nin birlik vurgulu açıklamasını müteakiben dün de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İzzet Akbulut halkta memnuniyet yaratan birlik vurgulu açıklaması geldi. Bazı gelişmeleri saydıktan sonra “ötekileştiren değil, birleştiren dilin kullanılması”nın belirleyiciliğinin altını çizdi.

Başkan Akbulut “umut verici gelişmeleri şöyle sıraladı:

-“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Cuma akşamı, virüs sebebiyle işini kaybetmiş herkese sürekli gıda ve nakit yardımı yapılacağı açıklaması.”

Koronavirüs gerçekleri

-“ilimizdeki tüm belediyelerimizin kimseyi ötekileştirmeden sosyal yardımlaşma çalışmalarını aralıksız devam ettirmesi.”

-“Burdur Belediye’mizin oteli Serenler Otel’in sağlık çalışanlarına ücretsiz tahsis edilmesi.”

-“MAKÜ (ilimizin üniversitesinde) bulunan Lavanta Oteli’mizin de dün itibariyle aynı hizmete açılması.

Kahraman sağlık emekçilerimizi alkışlamayı sürdürüyoruz

-“Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan`ın bu çalışmaları daha da rahatlatmak amacıyla kararname ile belediyelere ek kaynak sağlanacak olmasını açıklaması.”

-“Ayrıca mevkidaşım AKP İL Başkanı Volkan Mengi’nin açıklamasında ötekileştiren dili değil bütünleştiren dili kullanması.”

Başkan Akbulut, bu gelişmelerin, “memleketimizin birlik beraberliğe ihtiyacının olduğu bu günlerde umut verici gelişmeler” olduğunun altını çizdi.

Başkan Akbulut açıklamasına, vatandaşların “evlerinde gerekli hijyenlerini sağlayarak kalmaları” çağrısında bulunarak son verdi.

Kahraman sağlık emekçilerimizi alkışlamayı sürdürüyoruz

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir