Başsavcı Sadi Doğan’dan Suruç açıklaması

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Suruç’ta meydana gelen usulsüz oy kullanma ve yaralama olaylarıyla ilgili açıklama geldi. Doğan, “usulsüz oy kullanan ve yaralama olayına karışanların yakalanması için gerekli talimatlar en hızlı şekilde verilmiştir” dedi

2015-2017 tarihleri arasında Burdur Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Suruç İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu, usulsüz oy kullanımı ve okul çevresindeki yaralama olayıyla ilgili gerekli soruşturma işlemlerinin başlatıldığını açıkladı.

AA’nın bildirdiğine göre, Başsavcı Doğan, “usulsüz oy kullanan ve yaralama olayına karışanların yakalanması için gerekli talimatlar en hızlı şekilde verilmiştir. Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı’mızın talimatı üzerine usulsüz oy kullanmaya çalıştığı tespit edilen 4 kişi, oy pusulalarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır” ifadelerini kullandı.

FAKIBABA: “HDP VE CHP’Yİ DOĞRUYU SÖYLEMEYE DAVET EDİYORUM”

Fakıbaba İSE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “bu spekülasyonu yapan HDP ve CHP’yi özellikle ve özellikle bu iddialarından vazgeçmeye ve doğruyu söylemeye davet ediyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.