BBB’ne 2 milyon lira hibe

Burdur Belediyeler Birliği (BBB’ne) sıkıştırmalı treyler alımı için Çevre, şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca 2 milyon lira maddi hibe desteği sağlandı.

Ankara programı içinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumu ziyaret eden Burdur Belediyeler Birliği (BBB) ve Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, daha önce Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığı döneminde muhalif diye beş kuruş yardımda bulunulmayan Burdur Belediyeler Birliği’ne sıkıştırmalı treyler alımı için 2 milyon lira maddi hibe sağladı.

Burdur Belediyeler Birliği Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Burdur Belediyeler Birliği olarak Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olan katı atık bertaraf tesisimizin aktif hale getirilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İlçelerimizin çöplerini bu tesisimize transfer etmek için Terfi istasyonlarımızı tamamlamak üzereyiz. Çeltikçi terfi istasyonumuz tamamlandı. Bucak’tan çöplerimizi bu terfi istasyonuna taşıyarak treylerlerle katı atık bertaraf tesisimize nakletmek için deneme çalışmalarına başladık. Bu süreçte en önemli gider kalemimiz ve ihtiyacımız olan sıkıştırmalı treyler talebimizi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız karşıladı. Belediyeler Birliğimize treyler kazandırılmasındaki desteklerinden dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendiye, tüm bu kazanımlarımızın organizatörleri ve Ankara mücadelesini yapan Burdur Milletvekillerimiz Sayın Bayram Özçelik Beyefendiye ve Yasin Uğur Beyefendiye Şahsım, Belediyeler Birliği ve tüm Burdurlu hemşerilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir