BEKA SORUNU MU?
Türkiye Cumhuriyeti’ni Beka Sorunu Gerekçesi ile seçime gidiyor. Önümüzdeki 5 yıl bizleri yönetecek olan, hem Cumhurbaşkanı hem de Milletvekillerini seçiyoruz. Gerçekten beka sorunu var ise bu sorunun sebebini araştırıp, beka sorununu başımıza bela eden siyasi sorumluyu bulup, ülkemizi daha iyi yönetecek Cumhurbaşkanı ve siyasi partiyi seçmeliyiz

İYİ SORGULAYIN

Yaptığımız iş ne ise, içinde bulunduğumuz durum ne ise artılarını ve eksilerini hesaplayıp gelecekteki memnuniyetiniz ile ilgili alacağınız kararda, vereceğiniz oyların sahibi çok önemli olmaktadır. İyi sorgulayıp, araştırıp, denetleyip ona göre karar vermek durumundayız.
Emekli ve işçiler aldığı maaştan, esnaf ve tüccar elde ettiği kazançtan memnun ise, memur ve sanayici üzerinde siyasi baskı bulunup bulunmadığına bakarak karar verecektir. Gençler ve işçiler gelecek kaygısı, iş ve aş kaygısı taşıyıp taşımadığına bakarak karar vereceklerdir. Köylü ve çiftçi ürettiği üründen elde ettiği gelirden memnun olup olmadığına, bankaya borçlu olup olmadığına bakarak karar vermelidir.

Cesurlar, Vatanseverler, Gençler, Abiler, Hanımefendiler, Beyefendiler kısacası ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyetini seven tüm iyi Yurttaşlar!

Ülkemiz için son dönemeçteyiz. Çok İyi karar alarak oyumuzun adresini belirlemeliyiz.

OHHH NE ALAAA

Evine her hafta 2 kilo et, sucuk, pirzola, bel eti, pastırma, bal, keçi peyniri, yoğurt, turfanda sebze, meyveyi rahatlıkla alabiliyor musun? Haftada bir-iki gün misafirini alıp kebap yemeye, yaz-kış turist olarak her yıl 10-15 gün yurt dışına geziye gidebiliyor musun, bırakın yurt dışını ülkemde 5 yıldızlı otellerde 5-10 gün tatil yapabiliyor musun? Çocuklarının isteklerini rahatlıkla karşılayabiliyor musun? Kafede 10 liraya 5-10 fincan kahve içebiliyor musun? Çocuğunun İlk-orta-lise-üniversite-lisansüstü eğitim giderlerini, rahatça karşılayabiliyor, özel ders aldırıp özel okullara gönderiyor, kiranı ödeyip ev sahibi olabiliyor musun? Emekli, Bağ-Kur maaşınla kışın kaplıca, yazın deniz kenarına şöyle 1 ay gidip gezip eğlenebiliyor musun? Çocuklarının ve torunlarının ihtiyaçlarını ahhh ahhh çekmeden yerine getirebiliyor musun? Bayram hediyesi araba alabiliyor musun, harçlıklarını verip, böreklerini baklavalarını karşılayabiliyor musun? Aracının yakıt giderini düşünmeden, otopark ücretini korkmadan verebiliyor musun? Düğünlerde saklı gizli 20-50 TL asmak yerine 300 TL.ye küçük altın borcunu eda edebiliyor musun? Haftada 3-4 düğüne altın takınca ekonomin bozulmuyor mu? Son model olmasa da 3-5 yaşında araban, 2 yılda değiştireceğin cep telefonu, bilgisayar, ıpad, vs.vs. alacak gelirin var mı? Her ay maaşından 2-3 bin TL. biriktirip zor günlerin için bir kenara atabiliyor musun? Bedavacılık diye adlandırılan duruma düşmeden hayatını sürdürebiliyor musun? Ohh ne ala ne mutlu sana halinden çok çok memnunsun, sana bu imkanları sağlayan partiyi daha iyisi çıkıncaya kadar iktidar olarak seçebilirsin.

VAY HALİNEEE

Ama banka kredileri ve kartlarının limitleri dolu ise, maaşın yetmiyor ise, teşviklerden memnun değil isen, işyeri kiran yüksek geliyorsa, kazancından doğan vergi borcunu ödeyemiyorsan, yapılandırmalara boyun eyiyorsan, evin kira ve gelirin yetmiyorsa, çocukların ve eşin karşısında başın öne eğik dolaşıyorsan, kısacası yukarı paragrafta yazdıklarımı yapamıyorsan vay haline… Bir yerlerde sorun vardır. Gelirin harcamalarını karşılamıyor demektir. O zaman uygulanan ekonomik politikalar seni zora sokuyor ise, seçimlerde oy verdiğin adresi iyi seçmelisin.

KUR’AN-I KERİM ÜSTÜN KILDI SENİ
Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de isra suresi 7. Ayette ‘Andolsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Kendilerini en güzel ve temiz şeylerden rızıklandırdık ve onları yarattıklarımızın birçoğundan üstün kıldık’ diyerek insana verilen değeri ortaya koymaktadır.

YAŞAM DEĞİŞİMLE DOLUDUR

Onu için Çözüm seçimlerde kullanacağınız oylarda yapacağınız değişiklik tercihinde olacaktır. Çok iyi düşünüp, iyi oy kullanmak zorundasınız. Geleceğinden endişe duyan kardeşim, ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlik, karanlık ve karamsarlıktan, gerginlik ve beka sorunundan kurtulmak için, adil gelir dağılımı, insanca yaşam standartlarını yakalamak için mutlaka iyi ve doğru olanı arayıp, bulup seçmek zorundasın. Değiştirmelisin. Yüzünü Güneşe Dön Türkiyem.
Yapacağınız oy değişikliğini bekliyor, iyi bayramlar diliyorum.
Hepinize iyi günler…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.