Benim eski başkanla herhangi bir husumetim olamaz!

BİGAD’ın hayırlı olsun ziyareti esnasında Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’le yaptığımız son söyleşide, eski Başkan Nuri Özbek’in kendisi hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı suç duyurusu hakkında sorduğumuz soruyu, Şenel Başkan, “eski Başkan arkadaşımız benim seçimlerde söylediğimiz şeylerden alınmış olacak. Ben orada belediyede gördüğüm eksiklikleri söyledim. Benim o arkadaşla herhangi bir husumetim olmaz” diye cevapladı.

Seçim çalışmalarında belediyenin işleyişi ile ilgili söylediği şeylerden eski başkanın alındığını belirten Başkan Şenel, “gördüğüm şey şuydu” diye konuştu.

KARADELİKLER TIKANMADAN NE KOYARSANIZ KOYUN  BOŞA GİDECEĞİNİ BİLİYORDUM

“Belediyenin harcamalarının çok bol keseden olduğunu ve çoğunun da kayıt kürek altında olmadığını, gelirlerinin ve giderlerinin olmadığını görüyordum. Ve orada şunu söyledim. Belediyedeki kara delikler tıkanacak! Çünkü kara delikler tıkanmadan belediyeye ne koyarsanız koyun onların boşa gideceğini biliyordum. Söylediğim şey bu.”

Başkan Şenel, konuşmasını şöyle sürdürdü:

GİRMEYEN GELİRLER

“İkinci olarak da girmeyen gelirler vardı. Bunu da niye dayanarak söylüyorum? Müfettiş raporlarında da var bu. Girmeyen gelirler örneğin gelir getiren yerlerimizden Halk Plajında fatura fiş yok, barkot sistemine geçilmemiş, günümüzde ne demek bunların olmaması? Gelen müfettişlerimiz orayla ilgili denetleme yapamadılar. Denetleme neden yapılamadığını söylemişler; bunlar yok demişler. Benim bu kadar işlerimiz arasında mutlaka birkaç hata olur. Bulunur orada, neden? Çünkü her şey kayıt altında. Kayıt altında olmayan bir yerde kayıtlı sisteme geçmişiz ki, bu kadar kısa süre içinde elde ettiğimiz gelir ortada.”

“İkincisi akaryakıt istasyonu… Ben devraldığımda 55 bin lira gider var, benim araçlarımın gideri 55 bin lira. Karım 28 bin lira. Ben dedim burası zarar eden bir yer. Kiraya vereyim veya bir şekilde elden çıkarayım diye düşündüm. Öte yandan da bir başka yanım bunu birkaç ay çalıştır bir dene… Çalıştırdım denedim, hiç de öyle 55 bin liralık yakıt harcamıyormuşuz. Yakıtım 20 bin liraya düşmüş. Bu belgelerde var bu. Şimdi tamamen tersi oldu.”

BURDUR BELEDİYESİ SÖZLEŞME KARŞILIĞI 11 MİLYON 500

BİN LİRA ARTI BİR ARAÇ PROMOSYON ALIYOR; BİZ 1,5 MİLYON BORÇ ALMIŞIZ

Akaryakıt istasyonuyla ilgili olarak 5 yıllık sözleşme yapılmış olduğunu belirterek, “yapılan bu sözleşmede bir promosyon aldınız mı diye bana Burdur Belediye Başkanı sordu. Ben tabii ki bilmediğim için cevap veremedim. O kendisinin 3 tane akaryakıt istasyonu için aldığı miktarı söyledi. İnanın dudaklarım uçukladı; 11 milyon 500 bin lira. O kadar almış bir de araç almış. Peki, bizimkinde ne alınmış? Bizimkinde 1,5 milyonluk borç alınmış. Her ay 62 bin 500 lira param gidiyor, ödüyorum şimdi bunu ben” diye konuştu.

Başkan şenel sözlerine şöyle son verdi:

“Girmeyen gelirler girecek demişim. Benim söylediklerimin neresinde hata var. Benim bu belediye başkanına karşı söylediğim bir şey değil. Ha bunu kim işletiyorsa sorumlu kimse başkansa başkan, başkalarıysa başkaları… Ki zaten oraya gittiğimizde bir sorumlu göremedim. Sorumlu diye görevlendikleri kişi yevmiyeli çalışan bir kişiymiş. Ceketini alıp gitti oradan. Bakın orada 10 yıl yetkili sorumlu dediği arkadaşı yevmiyeli işçi göstermişler. Biz oraya devralmaya gittiğimizde “ben zaten buranın resmi çalışanı değilim, yevmiyeli çalışan biriyim” dedi ve gitti. Bir insan bu kadar yevmiyeli çalışır mı? Yevmiyeli çalışan birine milyonlarca lira kazanan bir işletme teslim edilir mi? Ben şunu demişim bunu demişim! Başkanla ilgili bir sürü kötü şeyler olmuş. O cümleleri kullanmak bile istemiyorum. Tabelalara yollara yazılar yazılmış. O tabelalara yollara yazılan yazıları Emniyet Amirimiz haber verdi kendi belediye başkanımıza böyle ithamlarda bulunmak doğru değildir diye personelimi verdim temizlettim. Onları kökünden kazıttım. Yollara yazı yazmışlar. İtham ettiği sözleri yazmışlar.  Üzüldük ama arkadaşımız bunun la ilgili Cumhuriyet Savcısına suç duyurunda bulunmuş. Bulunursa bulunur, bizim de vereceğim ifade işte bunlar. Yazanlar hiç belli değil. Bunu benim yaptırdığım düşünülerek savcılığa suç duyurunda bulunuyor.”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.