Bisiklet yarışı, nefes kesti

Belediye himayesinde Bucak’ta düzenlenen çok sayıda sporcunun katıldığı Türkiye Bisiklet Federasyonu 1’inci Bölgesel Bucak Yol Yarışı nefes kesti.

Geçen hafta sonu Bucak Turba yolunda U-12, U-15 ve U-17 kategorilerinde düzenlenen bisiklet yarışlarına Muğla Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Serik Belediye Spor Kulübü Derneği, Menteşe Bisiklet Spor Kulübü,  Antalyaspor Kulübü Derneği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Konyaaltı Spor Kulübü, Döşemealtı Spor Kulübü ve Çanakkale Gelibolu Spor Kulübünden 50 yakın profesyonel bisiklet yarışçısı katıldı.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Bucak’ımızda bir ilki daha gerçekleştirdik. Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun bölgesel yol yarışlarını Bucak’ımıza kazandırdık. Bisiklet kültürünü Bucak’ımızda daha da yaygınlaştırıyor, spor kenti olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi.

Konuşmasının devamında Başkan Ünal, “Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen “1. Bucak Bölgesel Yol Bisiklet Yarışları” büyük mücadeleye sahne oldu. Dolu dolu geçen yarışlar sonrası dereceye giren sporculara hediyelerini takdim ettik. Bisiklet sporuna ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Türkiye Bisiklet Federasyonuna, emeği geçen kurumlarımıza ve kişilere teşekkür ederim. İlçemizi tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak için bu tür organizasyonlara destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.