Bolu Belediye Başkanı Özcan HDP hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP Genel Başkanlığı ve HDP’li iki milletvekili hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. HDP’nin bölücülük yaptığını söyleyen Özcan, “HDP Genel Merkezinin yönlendirmesiyle HDP’li siyasilerin bana yönelik sistematik saldırıları ve hedef gösterme girişimleri devam ediyor” dedi.

HDP Genel Başkanlığı ve HDP’li iki milletvekili hakkında CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Özcan, HDP Genel Başkanlığı, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, eski HDP İstanbul İl Başkanı Cesim Soylu ile Kemal Özkiraz, Veli Saçılık ve Hilal Nesin hakkında “halkı kin ve nefrete tahrik”, “suçu ve suçluyu övme”, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit” suçlarından hazırlanan dilekçesini Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Belediyede çalışan bir işçi terör hükümlüsü Selahattin Demirtaş’ın propagandasını yapması üzerine işten çıkarılmıştı. Özcan olay sonrası sosyal medya üzerinden HDP’li bazı isimlerin kendisine tehditte bulunduğunu, hakaret ve küfür ettiğini söyledi.

Milletvekilliği döneminde HDP ile her zaman ters düştüğünü vurgulayan Özcan, PKK tarafından da tehdit edildiğini ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.