Bucak Belediyesi’ne 3’üncülük ödülü verildi

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 6. Akdeniz Belediyecilik Proje yarışmasında Bucak Belediyesi Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kapsamında “Çocuk Sokağı” Projesi ile 3.lük ödülünün sahibi oldu.

Başkan Emrullah Ünal ödülünü Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü’nün elinden aldı. İyi yönetişim ve halkla ilişkiler çalışmaları kategorisinde, altyapı çalışmaları kategorisinde, üstyapı çalışmaları kategorisinde, çevre, koruma, peyzaj, planlama, tasarım ve uygulama projeleri kategorisinde, sosyal ve kültürel belediyecilik uygulamaları kategorisinde olmak üzere 5 kategoride proje başvurusunda bulunulan yarışmada Bucak Belediyesi “Çocuk Oyun Sokağı” Projesi ile Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri Dalında 3’ülük ödülünün sahibi oldu.

Yaz aylarında çocukların kullanımı için açık olan Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği Çocuk Sokağı Projesi, 7’den 70’e tüm Bucaklı hemşerilerimizin beğenisini kazandı.

Bucak belediyesi, Sümer Ezgü Caddesi’nde 10 m. genişliğinde 120 m. uzunluğundaki sokağı yaz aylarında trafiğe kapatarak hayata geçirdi. Bu projenin, iki tarafında Meydan Çay Bahçesi ve Meydan Parkı ile 80 araçlık otopark bulunuyor. Ailelerin çocuklarını Çocuk Sokağına getirdikleri zaman araç park sorunu olmayan, şehrin merkezinde park ve diğer alanlarda vakit geçirebilecekleri bir nokta olarak kurgulanan projede 1 m.lik bisiklet yolu da mevcut. Çocuk sokağı içerisinde, 10 farklı kategoride oyun alanı, çizgi film karakterleri de bulunuyor. Çocuk sokağında; alfabe oyunu, dama, halka oyunu, kaplumbağa oyunu, labirent oyunu, örümcek ağı oyunu, pusula dart oyunu, salyangoz oyunu, üçgen seksek oyunu, basket oyunu alanları ile çocukların oyunları rahatlıkla oynayabilmeleri için oyunların bulunduğu alanda oyunu tanıtıcı görsellerde bulunuyor. Yanı sıra bu ala vatandaşların oyun oynarken çocuklarını izlemeleri için modern banklarda yerleştirildi.

Başkan Emrullah Ünal ödül töreninde yaptığı açıklamada, “Çocukların hoşça vakit geçirebileceği, sokak oyunlarını oynayabilecekleri güzel bir alan oluşturmaya çalıştık. Çocuk sokağımızın yapımında büyük emek sarf eden başta Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ekiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.