Bucak bölgesinde İYİ Parti İlçe Başkanı el atmadan iş yapılmıyor

Geçtiğimiz dönemde yılan hikâyesine dönen ve Başkan Sönmez’in açıklamasını müteakiben derhal el atılan Sanayi Sitesindeki çile yolu örneğinde olduğu gibi, Bucak ilçesinde sürüncemeye kalan işlerle ilgili olarak İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez meseleye el atarak bir basın açıklaması yapıyor. Yetkililer meseleye tak el atıyor. Bu kapsamda Başkan Sönmez gene böyle bir mesele olan Bucak-Kestel yolu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Sönmez, “köylüler perişan, bu yol ne zaman yapılacak?” diye sorguladı.

KÖYLÜLER PERİŞAN, BU YOL NE ZAMAN YAPILACAK?

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, İyi Parti İl Genel Meclis üyesi Niyazi Bülbül, İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Nurettin Durmaz, İYİ Parti Bucak İlçe Başkan Yardımcısı Şerife Kaya ve Bülent Topalak eşliğinde Kestel- Kuşbaba köyü yol kavşağında yapımı devam eden yol üzerinde yaptığı basın açıklamasıyla yetkililere seslendi. Başkan Sönmez, “köylüler perişan, bu yol ne zaman yapılacak?” dedi.

Konuşmasına Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını yadederek ve Zafer Bayramını kutlayarak başladı. “Partimiz olarak bizler Burdur’da vatandaşlarımızın bizlere verdiği güç ile muhalefet görevimizi yerine getiriyoruz. Kestel yolumuzda incelemeler yapmak için gelmiş bulunmaktayız” diyen Başkan Sönmez, “yaklaşık iki ay kadar önce Kuşbaba kavşağı ve Kestel yolu kavşağından Kestel’e kadar olan yolda yol genişletme çalışmaları başlamıştı. Bizler iyi olan şeyleri, yapılan hizmetleri daima kutluyoruz. Kim yaparsa yapsın vatandaşımızın lehine olan her güzel şeyi takdir ediyoruz. Ama burada iki ay gibi bir süredir bu yol tamamlanamadı. Burada normalde düzgün bir yol vardı. Bunun genişletilmesi güzel bir hizmet ancak, iki ay önce yapılıp kaderine terk edilmiş şekilde bırakılması, bu yolu kullanan bütün vatandaşları rahatsız ediyor. Yerli turistlerin de kullandığı bu yol büyük sıkıntılar yaşatıyor. Kazalara sebebiyet veriyor. Her şeyden önemlisi de yerli halkın ciddi anlamda toz toprağa maruz kalmalarına neden oluyor” diye konuştu.

Başkan Sönmez şunları ifade etti:

İL GENEL MECLİSİ TOPLANTISINDA DA GÜNDEME GETİRECEĞİZ

“Diğer konu olarak Kestel’den Ürkütlü’ye geçen hareketli bir yol var. Bu yoldan Fethiye tarafına giden yola da gidilebiliyor. Yolun trafiğe kapalı olmasından dolayı ulaşım Kuşbaba yolundan sağlanmaktadır. Zaten Kuşbaba köyümüzün yolu bu kadar trafiği taşıyacak kadar bir kapasiteye sahip değil. Bizler acilen yetkililerden, milletvekillerinden ve özel idareden bu yolun tamamlanmasını istiyoruz. Zaten İl Genel Meclisi üyemizde burada. En kısa zamanda İl Genel Meclisi toplantısında bu konuyu gündeme getireceğiz.”

VATANDAŞ ARTIK MESELELERİN

ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA AKP’YE DEĞİL BİZLERE GELİR OLDU

Başkan Sönmez sözlerine, “bu konuda bizler vatandaşlarımızdan telefonlar alıyoruz. Aslında mutlu oluyoruz artık insanlar iktidar partisine gitmiyor. Bizler İYİ Parti olarak Bucak’ta vatandaşın, milletin sesi olduğumuzu uzun bir zamandır gösterdik. Yoğun bir şekilde bu konuda çalışmalarımızı yapıyoruz milletin sesi olmaya devam ediyoruz” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir