Bucak İyi Parti’den Yasin Uğur’a sitem, Vali Şıldak’a teşekkür

“Vekil arkadaşın yeni işi tur rehberliği mi?”

Yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Milletvekili Yasin Uğur’a yüklendi; Vali Şıldak’a teşekkür etti.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, önceki haftalarda kamuoyunun gündemine getirdiği Bucak Mehmet Akif Yurdu, Bucak KYK Yurdu inşaatı, KYK’ya devredilen eski Esnaf Odası Yurdu, Emin Gülmez Ortaokulu inşaatı ve Bucak Sağlık Meslek Yüksek Okulu inşaatını Burdur Valisi Hasan Şıldak ziyaret ederek incelemelerde bulunması ve yatırımlarla ilgili olarak açıklama yapması sebebiyle teşekkür etti.

Öte yandan AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’u sert bir şekilde eleştirdi.

Bucak halkının merakla beklediği ve bir türlü faaliyete geçmeyen yatırımlarla ilgili olarak Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur’a sorular yönelttiklerini fakat kendisinden bir türlü cevap alamadıklarını ifade eden Başkan Safa Sönmez, “Sayın Vekilimiz yaz aylarında düğün, sünnet geziyordu yatırımlara vakti olmuyordu, şimdi de TBMM’ye giden hemşerilerimize Meclisi gezdirmekten vakti olmuyor ki bir türlü yarım kalan yatırımlarla alakalı olarak açıklamada bulunmadı. Biz istiyoruz ki bu yatırımlar neden yarım kaldıysa şeffaf davranılarak her türlü bilginin vatandaşa açıklanması ve tüyü bitmedik yetimin hakkı olan devletimizin imkanlarıyla yapılan yatırımların çürümeden faaliyete geçmesi. Ama ne yazık ki bir türlü TBMM’nin yeni tur rehberi olan vekilimizden cevap alamadık” ifadelerini kullandı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak’a ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Safa Sönmez, “Sayın Valimiz ilçemize gelerek yarım kalan yatırımları inceledi ve açıklamalarını yaptı. Bizleri de vatandaş olarak bilgilendirdi. Biz devletimizin bu yatırımlarının yarım kalmasını istemiyoruz. Gerekirse taşın altına elimizi sokarız ve elimizden gelen yardımı yaparız. Umarım kısa süre sonra bu yatırımların yapılmış halini görürüz ve o zaman emeği geçenlere teşekkür ederiz. Biz Bucak sevdalısıyız. İlçemiz için yapılması gereken ne varsa muhalefetlik yapmaz sonuna kadar destekleriz. Yeter ki birilerine rant kapısı olmasın, birileri bu işlerden zenginleşmesin ya da eşe, dosta, akrabaya peşkeş çekilmesin. Liyakatli olarak kim görevi yapacaksa o yapsın” şeklinde ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir