Bucak üst geçit köprülü kavşakları törenle açıldı

Burdur Antalya Karayolu üzerinde Bucak ilçesin Sanayi ve Kahveler Mevkisindeki kavşaklarda 2 adet köprülü üstgeçit yol yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol törenle trafiğe açıldı.

Yapımına bu yıl içinde başlandı. Yılsonuna ulaşılmadan tamamlandı. Bucak Kahveler ve Sanayi kavşaklarındaki köprülü üst geçitleri bugün törenle ulaşıma açıldı.

Programa Vali Yılmaz, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, kurum müdürleri, siyasi parti ve kitle örgütlerinin temsilcileri, il genel meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Üst geçitte düzenlenen törenden sonra Vali Yılmaz ile Milletvekili Özçelik basına acıkmalarda bulundu. Vali Şerif Yılmaz “yeni yapmış olduğumuz üst geçitlerin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız sürücülerimiz ve yaya vatandaşlarımız bu yolları kullanırlar. Yıllardır bu yollardan turizmin başkenti Antalya’ya geçeriz. Gerek İstanbul gerek Ankara gerekse Marmara Bölgesinin Antalya’ya ulaşımını sağlayan ana güzergâh bu yol. Ama yıllarca bu yol tek şeritti ve çoğu yerde manevra yapmadan dönülemeyecek şekilde kara yolu ulaşımı vardı. Ama çok şükür bugün görüldüğü üzere bölünmüş yolların yanında şehir geçişleri ve üst geçitlerde dâhil olmak üzere şehir içi geçişleri de dâhil olmak üzere Kara Yolları Genel Müdürlüğümüz tarafından ihtiyaç duyulan nereler var ise oraya gereken yatırımlar gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyetinin bütçesi bu tip hizmetlere kullanılıyor. Bu kaynakların akıllı ve verimli bir şekilde kullanılmasıyla beraber insanlarımızın da huzuru ve mutluluğu artıracak alt yapıları tamamlamış oluyoruz” dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik de, “Bucak Sanayi ve Kahveler kavşaklarına yapılan toplam maliyeti 59 milyon 220 bin lira olan 2 adet karayolu üst geçitleri köprülü kavşak yapımının tamamlanmasının ardından trafiğe açılan yolda ilk geçişimizi yaptık. Burdur’umuza ve Bucak İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.