Bucak’ta iktidar partisinin mesnetsiz yalanları

Millet İttifakı Bucak Belediye Başkan Adayı Av. Alparslan Dursun yazılı bir açıklama yaparak, iktidar partisi taraftarlarının Bucaklıları ve Bucak Belediye çalışanlarına yönelik tehdit ve şantaj kokan mesnetsiz yalanlara başvurmasına sert çıktı. Dursun, AKP haricinde başka bir partinin Belediye Başkanlığını kazanması durumunda Belediye çalışanlarının maaşlarının ödenmeyebileceği ve yatırımların duracağı yalanlarının külliyen yalan olduğunu belirtti.

Yerel seçimlere 12 gün kaldı.

Birkaç gün sonra seçimler son haftasına ayak basacak.

Partiler ve adaylar eteklerindeki son taşları döküyorlar.

İktidar partisini büyük ve amansız bir korku ve endişe sarmış durumda.

Herkes akıbetlerinden derin bir endişe duymaktadır.

Tutturmuşlar bir “beka” sorunudur gidiyor.

Aslında ülkenin bekası değil düşündükleri; kendi bekaları!

Ankara ve İstanbul gibi birkaç büyük kenti kaybederlerse mutlak bir izmihlal içine yuvarlanacaklarını ve eski defterlerin yapraklarının çevrilmeye başlanacağı endişesi duyuyorlar.

Bu kapsamda Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Av. Alparslan Dursun yaptığı açıklamada, her yerde olduğu gibi Bucak’ta da AKP’lilerin kuyruklu yalanlara başvurmaya başladıkları, Bucak Belediyesi’nin AKP harici bir partiye verilmesi durumunda hizmetlerin kesileceği ve Belediye çalışanlarının maaşlarını alamayacakları iddialarına sarıldıkları belirtti.

Başkan Adayı Dursun, “yapılacak olan Yerel ve Mahalli İdareler Seçimlerine az bir zaman kala özellikle Bucaklı Hemşerilerimizi ve Bucak Belediyesi’nde çalışan personelimizi ilgilendiren mesnetsiz, asılsız, bir takım söylentiler ve yalanlarla dolu ifadeler bazı kendini ve haddini bilmezler tarafından seçimlere, demokrasiye, halk iradesine karşı gölge düşürecek tehdit ve şantaj kokan bizleri de derinden üzen beyanlar kulaktan kulağa yayılmaya başladı” dedi.

Dursun şöyle açıklamada bulundu:

“Nedir bunlar?

1- Bucak Belediyesi’ni iktidar partisi haricinde başka bir siyasi parti kazanacak olursa hizmet gelmezmiş.

2- Eğer Bucak Belediyesi’ni Adalet ve Kalkınma Partisi haricinde başka bir Siyasi Parti kazanırsa, Belediye de çalışan KARDEŞLERİMİZİN MAAŞLARI ÖDENMEZMİŞ!!!

“Kıymetli hemşerilerim, bu söylentiler külliyen yalandır. Gayri safi Milli hasıladan kişi başına düşen gelir her ay İller Bankası tarafından hangi Siyasi partiden olursa olsun bütün belediyelere EŞİT olarak nüfusa oranla dağıtılmak zorundadır.

“Ayrıca Bucak Belediye’mizin kendine münhasır İRAD ve farklı gelirleri vardır. Bizle projelerimizi hazırlarken kaynak bazında da çalışmalarımızı yapmış olup sizlere verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getirmekle mükellefiz, bundan hiçbir Bucaklı hemşerimizin kuşkusu olmasın.

“Belediye’de çalışan kardeşlerimizin maaşları hususuna gelince bizim anlayışımız, Emekçinin Alınteri Kurumadan Hakkının verilmesi doğrultusundadır. Bizler bu Demokrasi yarışına ve Bucak’a Hizmet Aşkı ile yola çıktığımız zaman, bu kutlu yolda bizim en büyük destek ve yardımcılarımızın Bucak Belediye’sinde çalışan siz Kıymetli Kardeşlerimizin olacağını bilerek ve umut ederek bu yolda sizleri de bizlerden farklı görmedik. Her arkadaşımız emeğinin karşılığını günün de ve son kuruşuna kadar alacaktır.

“2,5 yıldır Bucak Belediyesi’ni Kayyum olarak İlçe Kaymakamımız Sn. Yalçın SEZGİN Bey yönetiyor, kendilerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. 2,5 Yıldır Kayyuma terk edilmiş Belediye eğer çalışanlarının maaşlarını ödüyorsa seçilmiş bir Belediye Başkanı zaten ÖDER. Bu asılsız ve şantaj kokan dedikoduyu, yalanı ortaya atan haysiyet yoksunu kişilere şunu sormak istiyorum;

“2,5 yıldır Belediye Başkanı bile olmayan Bucak Belediyesi çalışanlarının maaşlarını babalarınızın tarlalarını satarak SİZ Mİ ÖDEDİNİZ?

“Allah Takdir Kısmet eder, Siz Bucaklı Hemşerilerimiz de Teveccüh gösterirseniz BUCAK HALKI HİZMET, BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZ DA MAAŞLARINI ALACAKLARDIR.”

Ali Orkun Ercengiz’in projeleri

“Ata Eti,İte Otu!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir