“Bugün ülkemizde ordusu dağıtılmış ceberut bir iktidar var”

Burdur CHP İl Başkanlığına aday olan ARFEN Müdürü emekli öğretmen Kadir Koç parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Koç, “Bugün memleketimizde ordusu dağıtılmış, yargısı yok edilmiş, bağımsız yargıdan uzak, halkı zulüm içinde yaşatmaya çalışan ceberut bir iktidar var. Bu iktidarın karşısında inanınız ki Cumhuriyet Halk Partisi olmasın memlekette daha farklı şeyler görülecektir” dedi.

Kongreler sürecinin hızla ilerlediği CHP’de il kongrelerinin yarısı gerçekleştirilmiş durumda.

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi delege ve ilçe kongrelerinden sonra il kongresini yapmaya hazırlanıyor.

İl Başkan adayların biri olan Kadir Koç, bugün il binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Burdur CHP Milletvekili İzzet Akbulut, CHP İl Başkanı Şengül Sevim Tekin  ve parti üyeleri katıldı.

CHP Burdur İl Başkanı Şengül Sevim Tekin açış konuşmasında; “bir süredir yoğun bir şekilde ilçe kongrelerimizi tamamladık. Önümüzde 30 Eylül’de Yaşam Merkezi’nde yapacağımız il kongremiz var. Onun hazırlıklarını tamamlıyoruz. Seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Bugün Kadir hocam adaylığı için kendisini ve yönetim kurulu üyelerini başına tanıtacaklar” dedi.

Kadir Koç konuşmasında şu ifadeler eyer verdi:

“Her ne zaman bu kürsüye çıksam 6 oklu bayrağı gördüğüm zaman heyecanım artıyor, bir kere daha yüreğim hızlı bir şekilde çarpıyor. Cumhuriyet Halk Partisi bu devleti kuran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi bugün insanların, yurttaşlarımızın özgürlüğünü veren partidir. Cumhuriyet Halk Partisi medeniyeti, çağdaşlığı getiren partidir. Heyecanım bundandır. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Savaşı’nda yurt için canlarını veren şehitlerimizi huzurlarınızda minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.Aydınlanma devrimini gerçekleştiren, bağımsızlığı karakterimiz haline getiren bu yüce lider yüzyılın değil bin yılın lideri olacaktır. Bugün eğer Mustafa Kemal Atatürk’e ve İsmet Paşa’ya, Fevzi Paşa’ya, Kazım Karabekir Paşa’ya laf söyleyip geçmişini inkâr eden insanlara buradan bir sözüm var: sözle dünya lideri olunmaz. Savaş meydanlarında dünya lider olunur. Bugün memleketimizde ordusu dağıtılmış, yargısı yok edilmiş, bağımsız yargıdan uzak, halkı zulüm içinde yaşatmaya çalışan ceberut bir iktidar var. Bu iktidarın karşısında inanınız ki

Cumhuriyet Halk Partisi olmasın memlekette daha farklı şeyler görülecektir. Cumhuriyeti yıkmanın bir tek yolu vardır. Ordusunu yok ettiler; 2007’de başladılar Ergenekon safsatalarıyla. Yargısını 2010’da ölüleri bile oy kullandırmaya kalkıp bugün FETÖ dedikleri salya sümük vaaz eden adamın dizinin dibinde yok ettiler. Şimdi de Cumhuriyet Halk Partisi’ne ulaşmaya çalışıyorlar. Bunu burada huzurlarınızda söylüyorum: Bunu asla başaramayacaklar ve başarmaları da asla mümkün olmayacak. Gazi Meclisi’nde sayın vekilim, sayın il başkanlarım, ilçe yöneticilerim, geçmişte bu parti için emek vermiş bütün dostlarıma bu mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum…

Burada şimdi yönetim kurulunda görev olacak arkadaşlarımı tanıtacağım. Buradaki arkadaşlarımın hiçbiri birinin uydusu veya adamı değil. Hepsi Cumhuriyet Halk Partisi’nin birer evladı. Onu izinden ayrılmayacağız. Huzurunuzda yönetim kurulu adına şu sözü veriyorum: Sözün etkisinde değil 6 oklu bayrağın etkisinde çalışacağız.”

Açıklamanın ardından il yönetim kurulu adayları basına tanıtıldı.

Salih Aran, Adil Dolu, Ahmet Emre, Vahit Özlemiş, Av. Osman Mert Atış, Aybars Şerbetçi, Ayfer Kepenek, Duygu Çalışkan, Çağdaş Özdemir, Güler Çelik, Gülsüm Hekimoğlu, Gürbüz Abbak, Mehmet Yaşar, Osman Tunç, Süleyman Özyurt, Süleyman Ay, Vildan Sımsıkı, Zeliha Durgun, Ali Ünel ve İbrahim Bilgiç.”

Toplantıda Milletvekili Akbulut da bir konuşma yaptı. Akbulut, “il başkanlığından gelen Burdur’da tek milletvekili olarak il başkanlığının önemini çok iyi bilen bir kardeşinizim. Bu anlamda bu önemli görev için bayrak yarışında biz de varız dedi. Bugün basın mensuplarına yönetimini açıklayan ilk il başkanı adayımız Kadir hocamız oldu. Yıllardan beri partimizdeki mücadelelerine hep birlikte şahitlik ettik. Farklı birçok kademede mücadele etmiş birçok arkadaşımızı, genç arkadaşımızı bir araya getirmişti. İnşallah kendisine ve yönetimine hayırlı olur. İnşallah her zaman söylediğimiz gibi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olur, kazanan Cumhuriyet Halk Partili olur.” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.