Burdur Belediyesi, Elazığ depremzedelerine yardım kampanyası başlattı

Elazığ depremzedelerine yardımsever ve vicdanlı Burdur halkından yardımlar çığ gibi

Dün akşam saatlerinde Elazığ’ı vuran 6,8 şiddetindeki deprem karşısında Burdur Belediyesi, dün akşam Konferans Salonu’ndaki Uğur Mumcu Anma Konserini yarıda keserek gösterdiği hassasiyeti sürdürerek bugün de Elazığ depremzedelerine bir yardım kampanyası başlattı. Toplanan ayni yardım malzemeleri AFAD koordinasyonunda Elazığ’a deprem bölgesine gönderilecek. Kampanyaya yardımsever ve vicdanlı Burdur halkından ilgi çığ gibi büyüyor.

Dün akşam saatlerinde Derince merkezli 6,8 şiddetindeki deprem Elazığ’ı sarstı.

Akşam Uğur Mumcu anması konserini yarıda kesen hassasiyeti, bu gün de yenileyerek Elazığ depremzedelerine yardım kampanyası açan Burdur Belediyesi’nin eski Belediye binası önündeki yardım çadırına vicdanlı ve yardımsever Burdur halkının ilgisi çok büyük.

Belediye’nin talep ettiği battaniye, katalitik soba, giysi vb ayni yardım malzemeleri sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başladı.

Yardım çadırında KıvılcımHaber’e bir açıklamada bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, açtıkları kampanyaya vatandaşın ilgisinin büyük olduğunu belirterek, “öncelikle vatandaşımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak, soğuğa karşı korunabilmesini sağlamak amacıyla ayni yardım taleplerimiz oldu. Vatandaşımızın bu konudaki desteğini de gerçekten kutluyorum, tebrik ederim. Sabahın erken saatlerinden itibaren desteğe başladılar” dedi.

Depremin bir Türkiye gerçeği olduğunu, depreme her an hazırlıklı olmak gerektiğini vurgulayan Başkan Ercengiz, “bilim adamlarının son dönemde uyarılarının sıkça arttığı ve Türkiye’de olası büyük depremlerin beklendiği göz önünde bulundurulursa, öncelikle yapıların düzgün yapılması, depremin değil binaların öldürdüğünün akıldan çıkarılmaması gerektiğinin altını özellikle çizerek, her doğal afette, olası her depremde de toplum olarak her türlü yardımlaşmaya hazır olmamız gerekir” diye konuştu.

Başkan Ercengiz şu görüşleri savundu:

“Biz de burada Burdur Belediyesi olarak vatandaşa yaptığımız çağrının karşılığında vatandaşımızın bağışlarını bir evrak karşılığında teslim alıyoruz. Bunları da AFAD koordinasyonunda talep edilmesi halinde deprem bölgesine göndereceğiz. İnşallah daha büyüklerini yaşamayalım. Önemli olan öncelikle vatandaşımızın can güvenliği, ardından da mal güvenliğidir. İnşallah en az hasarla bu depremi de atlatmış oluruz.”

Bir günde bir kamyon yardım malzemesi akşam üzeri, Başkan Ercengiz’in, “yolunuz açık olsun arkadaşlar. Devlet millet el ele yaralar sarılır, sabahtan bu yana evdeki tarhanasını bulgurunu nohutunu çocuğunun battaniyesini annesinin evindeki ısıtıcıyı getiren tüm halkımıza minnettarız. Teşekkürler Burdurum” dilekleriyle, Elazığ’a doğru yola çıkarıldı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.