Burdur Belediyesi’nden Azerbaycan’a destek

Burdur Belediyesi, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara destek vermek amacıyla Türkiye ve Azerbaycan bayrakları astı.

İşgalci Ermenistan’ın sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine kardeş ülke Azerbaycan’ın başlattığı operasyon, Türkiye’den büyük destek gördü. Bu kapsamda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatı üzerine Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri Burdur Cumhuriyet Meydanı’na ve Halk Pazarı alanını Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla donattı.

Başkan Ercengiz konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İki Devlet, Tek Milletin yarısı olan Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde Ermenistan’ın geçtiğimiz günlerde Uluslararası hukuku çiğneyerek yapmış olduğu sivil yerleşim yerlerini de içine alan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ve bu çirkin saldırı da hayatını kaybeden kardeşlerimize, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu da tekrar belirtmek isterim” şeklinde konuştu

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir