Burdur Belediyesi’nden TEMA’ya ağaç bağışı

Hatay, Trabzon ve Maraş’taki orman yangını sonucu “her personelimizin bir ağacı olsun” sloganıyla hareket eden Burdur Belediyesinden TEMA Vakfı’na mevzuatının izin verdiği çerçevede ağaç bağışı…

Hatay, Trabzon ve Maraş’taki orman yangınları sonucu “her personelimizin bir ağacı olsun” sloganıyla hareket eden Burdur Belediyesi TEMA Vakfı’na mevzuatının izin verdiği çerçevede ağaç bağışında bulunacak.

Burdur’daki KOBİ’lerin sorunlarını yerinde incelemek ve saptamak üzere Burdur’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin İstasyon Park’ta partilileriyle bir araya gelecek olduğu programdan önce TEMA Vakfı yöneticileriyle buluşan CHP heyeti, çevre, doğa ve orman yangınları konusunda kamuoyuna mesaj verdi.

TEMA Vakfı Başkanı Gülser Bülbül, “içtiğimiz suyun, soluduğumuz havanın, bizi doyuran toprağın korunması gerektiğine inandıkları”nın altını çizerek, “bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu amaçla Burdur’da hep beraber, kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber çalışıyoruz” dedi.

Programda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, “biz de konuyu çok önemsediğimiz için buradayız. Bizim de milletvekillerimizle, başkanlarımızla konu üzerinde çalışıyoruz. Burdur’da da Salda örneğinde olduğu gibi bir savunma hattı oluşturduk. Bu hafta Hatay’daki yangının acısını çektik hep beraber. Ortaya çıkmış ağır hasarı gördük. Doğanın korunması, ortak bir mücadeleden geçtiği açıktır. Burada bu tarz yangınları önleyici, sonradan söndürücü değil önleyici adımların atılması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek gerekiyor. Ekosistemi korumak bir haktır. İçinde yaşadığımız doğayı korumak esasında kendi yaşamımızı korumaktır” ifadelerini kullandı.

Kampanyaya örnek olabileceklerini düşündüklerini belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ”her bir çalışanımızın bir ağacı bulunsun diye TEMA Vakfına ağaç bağışında bulunacağız” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir