Burdur, Darbe Girişimine En Sert Şekilde Cevap Verdi

Vali Şerif Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinden bir takım çapulcular tarafından yapılmak istenen darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanları boş bırakmamalıyız talimatıyla birlikte, dün gece geç saatlerden itibaren, binlerce Burdurlu ile birlikte Cumhuriyet Meydanında darbe girişimine karşı Burdur’un sesini en sert şekilde FETÖ mensubu darbeciler ve destekçilerine duyurdu.

Burdur Cumhuriyet Meydanında Vali Yılmaz’ın beraberinde Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Vali Şerif Yılmaz Cumhuriyet Meydanında yaptığı konuşmada;

İnşallah bu darbe girişimi, bu ülkeye yapılan operasyonların sonu olacağı ümidini beslediğini ifade ederek, vatandaşın hiç endişelenmemesi gerektiğini belirterek Devletimizin, gerek içeriden, gerekse dışarıdan gelen her türlü şer odaklarını ve ülkeyi bölmeye çalışanların her türlü oyunlarını başlarına yıkacağını vurguladı.

VATANDAŞLARIMIZ KALBİNİ FERAH TUTSUN

Darbe girişiminin başlamasından itibaren İlimiz ve diğer illerdeki gelişmeleri takip ettiklerini ifade eden Vali Yılmaz, vatandaşların kalbini ferah tutmasını isteyerek hiç bir sıkıntının olmadığını belirtti.

İnşallah Ankara’da ki bir kaç çapulcunun kısa sürede alındıktan sonrada bu millet onlara dersini adalet önünde vereceğini kaydeden Vali Yılmaz, Türkiye’de hiç bir kimsenin hukukun dışına çıkma selayetine yetkili olmadığını aktararak, kendisinin de buna dahil olduğunun altını çizdi.

BİZ OSMANLININ BAKİYESİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİYİZ.

Vali Yılmaz, ” Biz Anayasası olan, geçmişten gelen ve bu güne kadar devam eden bir devlet geleneğine sahip bir ülkeyiz. Biz Osmanlının bakiyesi Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz. Anayasa da belirtilen kurallar içerisinde gelen ve seçilen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Hükümetimiz ve Devletimizin tüm görevlileri, görevinin başındadır. Hukuk dışına çıkanlarla ilgili yaptırımı ve gerekli uygulamayı yapacak güç, kuvvet ve iradeye sahiptir. Hiç kimse endişe etmesin.

Bu kadar yıllık kazanımı mızı, bu milletin kazanımlarını hiç kimsenin kaybettirmeye hakkı yoktur. Ülkeyi 50 yıl geriye götürmek kimsenin haddi değildir.

  1. PİYADE EĞİTİM ALAYI VE İL JANDARMA KOMUTANLIĞIMIZ, BU MİLLETİN EMRİNDE

İlimizdeki göz bebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan 58. Piyade Eğitim Alayı ve İl Jandarma Komutanlığımız, bu milletin emrinde, bu milletin seçilmiş iradesinin ve devletinin emrindedir.

ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMAZ

Bayrağımız için canlarını feda eden şehitlerimize selam olsun. Bu şehitlerimizin kanları yerde kalmaz. Bu milletin kanları ile oluşan bu bayrak inşallah ebediyen bu ülke üzerinde kalacak. Hiç bir hainin indirmeye gücü yetmediği gibi bundan sonrada birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürecede cesaret dahi edemeyecekler” dedi.

Burdur Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalığın oluşturduğu kuvvetli birliktelik yoğun bir şekilde hissedildi. Müftülük görevlileri tarafından gece geç saatlerden itibaren Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. MAKÜ Mehteran takımı tarafından, Darbe girişimine karşı canlarını hiçe sayarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası için görevlerini yerine getirmeye çalışan güvenlik güçlerimize destek amacıyla fetih marşları çalındı.

10 Ek

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir