Burdur huzur ve güvende Türkiye birincisi

Burdur’da suçun önlenmesi, asayiş olaylarının aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik mücadelelerine kararlılıkla devam eden Emniyet ekiplerinden 2022 yılı ilk sekiz ayında önemli bir başarı geldi; Burdur Emniyeti, huzur ve güven ortamını bozan şüphelilerin aydınlatılması ve yakalanmasında Türkiye birincisi oldu.

Emniyetin bu başarısının ilk 8 aylık dökümü şöyle cereyan etti:

Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, suçun önlenmesi amacıyla alınan önleyici tedbirler (yaya/motorize devriye vb.) sayesinde 2022 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde ilimizde meydana gelen olay sayısı, 2021 yılı ilk 8 ayına göre %4,1 artış göstererek ilimiz ülke sıralamasında 14’üncü sırada yer alırken, bu olayların %100’ünün aydınlatılarak yakalanan şüphelilerin adli makamlara teslim edilmesi yönünde yapılan çalışmalar, ilimizin ülke sıralamasında 1. sırada yer aldı.

Kişilere Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde;

Vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozarak can güvenliğini tehlikeye düşüren şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda, meydana gelen olayların %100’ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1’inci sırada yer aldı.

Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde; (Hırsızlık, Yağma vb.)

Maddi olarak vatandaşlarımızı zarara uğratan şüpheli şahısların tespiti amacıyla yürütülen çalışmalarda, şüpheli şahıslar çalınan malzemeler ile birlikte yakalanarak vatandaşlarımızın zararı giderilmiş ve meydana gelen olayların %100’ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1. sırada yer aldı.

Bu olaylar içerisinde meydana gelen İş Yerinden/Kurumdan Hırsızlık, Yağma (Gasp), Otodan Hırsızlık ve Oto Hırsızlığı suçlarında ise ilimiz %100’lük aydınlatma oranı ile ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.