Burdur MEM’den Emniyet’e yüz koruyucu siperliği

Türkiye, Koronavirüsle mücadele tarihine geçecek başarılara imza atıyor

Dünyayı ve ülkemizi kasıp kavuran yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınıyla mücadele sürecinde kamunun her bir birimi karınca kararınca kendi çapında katkı koyarak mikroskobik canlının altedilmesi yolunda harikalar yaratıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bilim ve Sanat Merkezlerinde maskeden yüz koruyucu siperliğine kadar salgınla mücadele aracı üretiyor, ihtiyaç sahibi kurum ve kuruluşlara ulaştırıyor. Bu kapsamda Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü de aynı merkezde üretilen 100 tane yüz koruyucu siperliğini Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti.

Dünya Kovid19 salgınıyla boğuşuyor.

ABD, İspanya, İtalya başta olmak üzere Batılı devletleri küçücük virüs altetmiş, teslim almış durumda. Milyonlarca enfekte insan, on binlerce ölü, özel çıkara dayalı sağlık sistemleri çökmüş durumda, Türkiye’den maske talep ediyorlar, birbirlerinin maske sevkiyatlarına el koyuyorlar, ekonomiler yerlere serilmiş, hali perişanları dramatik…

Ülkemizde ise 70 yıllık süreçte ilk defa Batı’dan icazet almadan Çin’den ilaç ithal ettik.

Üniversitelerimizde ve özel kliniklerimizde aşı üretme çalışmaları yapılıyor.

Curiocity araştırma şirketinin yaptığı araştırmada, “en çok hangi aşıya güvenirsiniz” sorusuna, yüzde 36 “Türkiye’de üretilen aşıya” cevabı veriliyor. Yüzde 16 Çin, yüzde 9 Almanya, yüzde 9 da ABD tercihi arkasından sıralanıyor.

Küçücük bir belde olan Kızılkaya Belediyesi’nde boş bir hangara 4 dikiş makinesi kurularak ve başına hanımlar geçirilerek maske üretimi yapılıyor.

Kovid19 salgınıyla mücadelede devletimiz ve halkımız, mücadele tarihine yazılacak işler başarıyor.

Bu kapsamda Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabında yapılan paylaşıma göre, dün 81 ildeki 150 Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM’de) üretilen yüz koruyucu siperlikleri Emniyet Müdürlüklerine teslim edilmeye başlandı.

İlimizde de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Bilim ve Sanat Merkezi’nde üretilen 100 adet yüz koruyucu siperliğinin Emniyet Müdürlüğü’ne teslimatı gerçekleştirildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir