Burdur Merkezde Tarım Kredi Marketi açıldı

Ülke çapında, üretici-tüketici haklarının korunması, kaliteli ve doğal ürünlerin ucuza satılarak piyasa dengesinin sağlanması amacıyla açılması planlanan 1000 Tarım Kredi Marketten biri de ilimizde açıldı.

Burdur Valisi Ali Arslantaş’ın katılımıyla, ülke çapında, üretici-tüketici haklarının korunması, kaliteli ve doğal ürünlerin ucuza satılarak piyasa dengesinin sağlanması amacıyla açılması planlanan 1000 Tarım Kredi Marketten biri de ilimizde açıldı.

Vali Arslantaş, açılışta yaptığı konuşmada, “Tarım Kredi Kooperatifimizin 552. Marketini İlimizde açıyoruz. Hayırlara vesile olsun İnşallah. Yılsonuna kadar 700, Mart 2022’de de 1000 olacak Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve talimatlarıyla başladığımız bu yolculuk. Bu sabah Burdur’da da güzel bir köşe taşıyla da taçlanmış olacak. Allah utandırmasın. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ülke genelinde açılan bu marketler aracılığı ile Tarım Kredi Kooperatifi üyesi üretici ve çiftçiler tarafından üretilen doğal ve kaliteli ürünlerin kooperatife ait tesislerde işlenerek veya işletilerek kooperatif marketler aracılığı ile tüketiciler buluşturulması ve daha yaygın bir ağ ile halkımıza hizmet sunulması hedefleniyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.