Burdur’a Şehit Ateşi Düştü!

Hakkâri /Aktütün mevkisinde yola döşenen EYP’nin bugün öğle saatlerinde askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu 4 asker şehit oldu, 1 asker de ağır bir şekilde yaralandı. Daha sonra Genelkurmay’ın açıklamasında, yaralı askerin de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu, böylece şehit sayısının beşe çıktığı belirtildi. Şehitlerden Astsubay Burak Ertan’ın aslen Yeşilova nüfusuna kayıtlı olduğu ancak ailesiyle birlikte Denizli’de yaşadığı öğrenildi. Ancak Burdurlu şehidin son yolculuğuna Denizli’de uğurlanacağı öğrenildi.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Hakkâri Valisi Cüneyit Orhan Toprak’a dayandırdığı haberinde Ulusal Kanal, Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristler tarafından yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 askerin şehit olduğunu, 1 askerin ise yaralandığını haberleştirmişti. Ardından hain saldırıda yaralı olan askerin de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ve şehit olduğu, böylece şehit sayısının %’e yükseldiği belirtilmişti.

Daha sonra Genelkurmay’dan açıklama geldi.

“10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 12.05’de, Hakkâri/Şemdinli Beyyurdu-Aktütün karayolunda yol kontrolü yapan unsurlarımızın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu yaralanan ve tedavisine hastanede devam edilen kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.55’de şehit olmuştur.

“Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir