Burdur’da 25 Kasım etkinlikleri

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla Burdur’da çeşitli kuruluşlar çeşitli etkinlik düzenledi. Bir kısmı kapalı alanlarda basın açıklaması yaparken Valilik ve CHP Kadın Kolları sahaya indi.

Burdur’da, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” çeşitli etkinliklerle gündeme getirildi.

Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Cumhuriyet Meydanında stantlar açtılar.

Stantlarda, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) hizmetleri ile kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçebilmek, kadınlara en kısa sürede yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş KADES uygulamasıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, stantları gezdi, bilgiler aldı.

Daha sonra beraberinde yer alan protokol üyeleri ve vatandaşlarla gökyüzüne Batı destekli ‘mor zehirlenme’nin rengi turuncu balon bıraktılar.

Etkinliğin ardından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Arslantaş, başta İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar tarafından kadına yönelik şiddetle mücadelede çok geniş bir yelpazede, tüm tarafların kapsamlı işbirliği içerisinde önemli çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Vali Arslantaş şunları söyledi:

Bu kapsamda İlimizde de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz,  Emniyet ve Jandarma birimlerimiz tarafından başta eğitim ve farkındalık arttırma çalışmaları olmak üzere, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu arttırma, şiddet mağduru kadınların korunması ve desteklenmesine yönelik kurumsal mekanizmaların güçlendirilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bunun yanı sıra kadına yönelik şiddetle mücadelede alınacak diğer tedbirlerle birlikte, toplumun bütün fertlerinde sevgi, şefkat ve merhamet duygularının güçlenmesi ve hâkim hale gelmesine ihtiyaç vardır. Bunun içinde herkese büyük görevler düşüyor. Bu kapsamda kurum ve kuruluşlarımız kadınlarımızın ve bütün toplumun geleceği için hizmet sunma gayreti içerisindedir.

Bu vesileyle Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye katkı sunan bütün kurum ve kuruluşlarımıza, STK’lara bütün bireylere teşekkür ediyor, bu özel ve anlamlı günün mutlu bireyler, uyumlu aileler ve kadına şiddetin son bulduğu bir toplum için dayanışma vesilesi olmasını diliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.