Burdur’da üç köy daha karantinaya alındı

Her ne kadar “kontrolümüz altında, salgını duraklattık” dense de yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınının bütün yoğunluğu ile yaşanan Burdur’da bugün bir köy daha karantinaya alındı. 16 vatandaşın testleri pozitif çıkınca İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Çeltikçi ilçesine bağlı Kuzköy Köy’e giriş çıkışlar jandarma tarafından tümüyle kesildi. Ayrıca merkez köylerden Kayaaltı ve İğdeli de karantinada.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de ikinci pikini yaşayan Kovid19 salgını ilimizde de bütün yoğunluğu ile korku salıyor.

Her gün camilerin hoparlörlerinden ezandan önce Vali Arslantaş’ın Kontrollü Toplumsal Hayatın üç mecburiyet çağrısı yayınlanıyor.

Belediye başkanları sosyal medya hesaplarından vatandaşlara uyarıcı yayınlar yapıyorlar. Bucak’ta Kovid19’dan can kayıplarının olduğu, köylerin karantinaya alındığı, bu nedenle yetkililerin çağrılarına kulak vermeleri ve riayet etmeleri yönünde vatandaşlar uyarılıyorlar.

Geçen haftalarda iki merkez köy toptan karantinadaydı.

Burdur Devlet Hastanesi’nde 3 katın Kovid19 servisine döndürüldüğü, birçok hastanın tedavi altında olduğu belirtiliyor.

Bugün de Çeltikçi ilçesine bağlı Kuzköy Köyü, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla toptan karantina altına alındı.

Köyde toplam 12 vatandaşın Kovid19 testlerinin pozitif çıktığı belirtiliyor.

Köylülerden RA, GA, HA, RA, RK, AA, HE adlı vatandaşlarla adını öğrenemediğimiz diğer 5 kişiyle birlikte testi pozitif çıkan 12 Kuzköylü 14 gün boyunca asemptomatik ya da semptomları hafif seyrettiği için evlerinde tedaviye alındı.

Öte yandan merkez köylerden İğdeli ve Kayaaltı köylerinde de 14 günlük karantina uygulaması başlatıldığı öğrenildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir