Burdur’da Koronavirüs salgını patlaması

Kontrollü Toplumsal Hayatın maske, mesafe ve hijyenden oluşan 3 mecburiyetine uyulmamasının sonucu

Kontrollü Toplumsal Hayatın maske, mesafe ve hijyenden oluşan 3 mecburiyetine genelde uyulmadığından ve uyulup uyulmamasını kontrol için güvenlik kuvvetlerinin sahadan çekilmesi dolayısıyla ilimizde yeni tip Koronavirüs (Kovid19) patlaması yaşanıyor. Bu kapsamda 58’nci Piyade Alayında çok sayıda vaka olduğu belirtiliyor. Dün Gölhisar Yusufça beldesinde karantinaya başlandı. Çavdır Kızıllar Köyü’nde giriş çıkışlar yasaklandı.

Burdur Valiliği, 58’nci Piyade Alayı’ndaki Koronavirüs haberi basına düştükten bir süre sonra yaptığı resmi açıklamada, Alay’da Mehmetçikler arasında Kovid19 vakasının saptandığını, testi pozitif çıkan askerlerin Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmış olduğunu belirtti.

Öte yandan açıklamada birçoğunun “asemptomatik olan askerler”in hepsinin genel sağlık durumunun iyi olduğu ifade ediliyor.

Alay’da 33 askerin testlerinin pozitif çıktığı, testi pozitif çıkan askerlerle temaslı 221 askerle birlikte Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi’nde Asımın Nesli Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alındığı belirtiliyor.

Gölhisar ve Çavdır’da da pozitif vakaların olduğu ve Yusufça Belde’si ile Kızıllar Köyü’nün giriş çıkışlarının yasaklandığı öğrenildi.

3 mecburiyete hep beraber uyalım.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir