Burdur’da uyuşturucu ticareti işyerlerine kadar indi

Toplumsal çürümenin yaygınlaşmaya başladığı ülkemizde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı, polisin özellikle yoğun mücadelelerine rağmen toplumu gittikçe sarma eğilimi göstermektedir.

Uyuşturucu tacirliği ve kullanımının oldukça yaygın olduğu, bu kapsamda Valiliğin eşgüdümünde “Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum” gibi projelerde 25 uyuşturucu bağımlısı vatandaşın rehabilite edildiği Burdur’da uyuşturucu ve uyarıcı madde tacirliği işyerine kadar sarktı.

Bu kapsamda uyuşturucu ve uyarıcı madde sattığı saptanan bir işyerine yapılan polis operasyonunda satan ve kullananlar yakalandı.

Burdur Valiliği Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, işyerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde sattığı saptanan (Hİ) adlı vatandaşın işyerini takibe alan polis ekipleri, Hİ adlı şahıstan uyuşturucu satın alan bir şahısla, işyerinde uyuşturucu kullanan 3 şahıs gözaltına alındı.

Satın alan şahısla işyerinde uyuşturucu kullanırken yakalanan şahıslar hakkında uyuşturucu kullanmak ve ticaretini yapmaktan soruşturma açıldı.

Operasyonda toplam 8,27 gram metamfetamin maddesi ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmaya yarayan çok sayıda aparat ele geçirildi.

Yakalanan iki şüpheli şahıstan, işlemlerinin tamamlanmasına müteakip adli mercilere sevk edilen H.İ. isimli şahıs tutuklandı. İD isimli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.