Bürokrasiyi tehdit “müstevli üslubudur”

PKK’nın kanlı emelleriyle rota tayin edenler

TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik tehdidine ilişkin açıklamalarda bulundu

FETÖ STRATEJİLERİ CHP’Yİ KAVRAMIŞ, İP’İ KASNAĞA ÇEVİRMİŞ

“Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiyi tehdit mesajı vesayetçi bir söylemdir” diyen Bahçeli,  bürokraside hata yapanların çıkabileceğini, bunların saptanarak ayıklanabileceğini belirterek, “Ancak şerefli Türk bürokratını tehdit etmek müstevli üslubudur. Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır. FETÖ stratejileri CHP’yi kavramış, İP’i kasnağa çevirmiştir. Okyanus ötesinde zillet ittifakının lobi çalışmasını üstlenen, Türkiye husumetini kamçılama arayışında olan vatan hainlerinin itibarsız dayanışmasıyla siyaset yapanlar, PKK’nın kanlı emelleriyle rota tayin edenler bu milletin şamarını eninde sonunda kafalarına yiyeceklerdir. Fetullah Gülen’e fazla umut bağlamasınlar, çünkü terörist başı Gülen’in geldiği gün, öldüğü gün olacaktır” diye konuştu.

CHP VE İP OYUN İÇİNDE OYUNDUR

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara değil, İBB Başkanı’na “kafa yorması”, “onu fazla serbest bırakmaktan sakınması” gerektiği uyarısında bulunan Bahçeli, “Sadece boş zamanlarında belediye binasına ve İstanbul’a uğrayan bu şahsın gezmediği, gitmediği yer neredeyse kalmamıştır. Gözümüzden kaçtığı sanılmasın, sipariş bir senaryo devrededir. Görev sahası İstanbul’la sınırlı olan bu belediye başkanının il il, ilçe ilçe gezmekteki amacı nedir? Varmak istediği yer neresidir? Hatta Yunanistan ziyaretine niye ihtiyaç duymuştur? Neyin hazırlığı içindedir? Kimlerin dolduruşuna gelmiştir? Başbakanlık hülyaları eşliğinde eve dönme kulvarına giren İP Başkanı, ‘Fatih’ benzetmesiyle taltif ettiği şahsı nereye, hangi girdaba çekmeyi planlamıştır? CHP ve İP oyun içinde oyundur. Birbirlerine güvenmeyen bir ittifaka bu millet hiç güvenir mi? Birbirlerine çalım atmak için fırsat kollayan fikirsiz, hedefsiz, ruhsuz ve samimiyetsiz curcuna ittifakına Türkiye teslim edilir mi? Cumhur buna asla ‘tamam’ demez, millet kökü dışarıda, özü yabancı başkentlerde olan CHP’sinden İP’ine, HDP’sinden diğerlerine kadar zilletin bütün ortaklarına demokrasiyle direnir, geldikleri gibi de yollamasını mutlaka bilir” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir