Büyük meselelerle boğulan eğitim yaz tatiline girdi

Eğitim sisteminin, eğitim ve bilim emekçilerinin yıllardır birikerek artan sorunlarının daha da ağırlaştığı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, gerek ülkenin içinde bulunduğu durum, gerekse bundan doğrudan etkilenen eğitim sisteminin karşı karşıya olduğu çok sayıda meselenin varlığına rağmen eğitim biliminin en temel ilkelerine aykırı düzenlemelerde ısrarını sürdürdüğü, eğitimi niteliksizliğe, düzensizliğe ve kargaşalığa sürükleyerek milletin çocuklarının geleceği ile oynamaya devam ettiği, yeniden yapılandırma ve muhafazakârlaştırma uygulamalarının artarak sürdüğü şartlarda 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sonuna gelindi. Dün ilke çapında 18 milyona yaklaşan , ilimizde ise 43 bin 823 öğrencinin karne aldığı törenler yapıldı. Öğrenciler 3 aylık uzun bir tatile girmenin heyecanını yaşadı. Vali Yılmaz da Şehit Akif Altay Ortaokulu’ndaki Kapanış ve Karne Dağıtım törenine katıldı.

Törene, Vali Şerif Yılmaz’ın yanısıra okula ismi verilen Burdurlu 15 Temmuz Şehidi Akif Altay’ın annesi Fadime Altay, eşi Gülsüm Altay, oğlu Niyazi Altay, kızı Aslı Altay, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Tank Albay Cem Tuce, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri ve veliler katıldı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün haberine göre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram yaptı. Milletvekili Bayram Özçelik ve Vali Şerif Yılmaz’da programda konuşma yaparak öğrencilere ve velilere hitap ettiler.

Burdur’un bir eğitim kenti olduğunun altını çizen Vali Yılmaz konuşmasında, “altyapı hizmetleriyle Burdur, Türkiye’deki en iyi illerden bir tanesi. Bundan sonra fiziki alanların daha sağlıklı olması için çalışmalarımızı sürdürüp, yenilenmeyen alanlarımızı yenilemeye çalışacağız. Öğretmen arkadaşlarımız bir yıl boyunca gece gündüz demeden görevlerini yapıp öğrencilerimize eğitim verdiler. Bu kış malumunuz biraz kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizden aşırı derecede tatil talebi geldi. Bizim önceliğimiz tatil değil, eğitimdir. Sağlıkla ilgili problemler yaşanabilecek yerlerde çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmesi için gece gündüz İl Özel İdaremiz çalışarak yollar açık tutuldu. Bizim birinci önceliğimiz eğitim olduğu için tatil yapmadık. Bazı taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerimiz için tatil uyguladık. İşte tatil geldi, 3 ay doyasıya tatil yapacaksınız” diye değerlendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından Şehit Akif Altay Ortaokulu’ndan 2016-2017 öğretim yılı yılsonu itibariyle 5, 6, 7 ve 8’nci sınıflar düzeyinde ağırlıklı puan ortalamasına göre dereceye giren öğrencilere ve Burdur il genelinde yapılan “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu “Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yılmaz, protokol üyeleri ve şehidin annesi Fadime Altay tarafından takdim edildi.

Sakarya İlkokulu folklor ekibinin Halk oyunları gösterisi ile sona eren programın ardından öğrencilere sınıflarında karneleri dağıtıldı.

Not: Fotoğraflar Valilik Basın Müdürlüğünden…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir