Büyükataman: “Kılıçdaroğlu ve Akşener emperyalizmin taşeronu”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “NATO demokrasinin güvencesidir” sözlerine ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Rusya’ya düşmanlık içeren sözlerine tepki gösterdi. Büyükataman, ”Kılıçdaroğlu ve Akşener emperyalizmin taşeronu” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Biz NATO’nun bir parçasıyız. Dolayısıyla kendimizi bu ittifakın dışında göremeyiz. Bu konuda taahhütlerimiz var. Biz NATO’yu sadece bir savunma aracı, kurumu olarak da görmüyoruz. NATO artık bugün 21. yüzyılda aynı zamanda demokrasinin de bir güvencesi” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve savaş kışkırtıcılığı yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi. Ayrıca Türk milletinin, CHP ve İYİ Parti Genel Başkanlarına verilen “dışarıdan açık desteğin” farkında olduğunu vurguladı.

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’E DIŞARIDAN AÇIK DESTEK

Büyükataman, Twitter hesabından ardardına 8 paylaşım yaptı. Hedefinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanvekili Özgür Özel vardı. MHP Genel sekreteri, Özgür Özel’in “2021 krizinin sorumlusu MHP” sözlerine yanıt vererek, “NATO’yu demokrasinin güvencesi gören Kılıçdaroğlu’nun ve savaş çığırtkanlığı yapan Akşener’in acil seçim, hemen iktidara gelmeliyiz demesinin ve dışarıdan kendilerine verilen açık desteğin şifrelerini Özgür Özel çözmüş müdür bilemiyoruz ancak Türk milleti her şeyin farkındadır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE MERKEZLİ DIŞ POLİTİKA DEĞERLENDİRMELERİ

S-400’leri acilen iade etmeye çağrı yapan Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i ’emperyalizmin taşeronu’ olmak suçlayan Büyükataman, “Ukrayna krizi esnasında majestelerinin muhalefeti olarak sivrilen, Biden’ın muhbiri olarak serpilen, emperyalist ülkeleri selamlayan zilletin CHP ayağı, Sayın Genel Başkanımızın Türkiye merkezli dış politika değerlendirmelerini elbette ki beğenmeyecek ve eleştirecektir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.