Çakalların leşe çöktüğü gibi…

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez ve İYİ Parti Meclis Üyesi Fuat Şan, AK Partili Bucak belediye yetkililerine ve AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz’a ateş püskürdü. Fuat Şan hakkında mesnetsiz açıklamada bulunmaları nedeniyle, “ucuz, basit ve belaltı siyaset yapmak acizliktir (…) Çakalların leşe çöktüğü gibi fırsatı ganimete çevirmedik” dediler.

İşte o açıklama!

Belediye Meclis Üyemiz Fuat Şan’ın Eşinin Covid-19 ile ilgili verdiği test tarihi 30.11.2020 tarihidir. Test sonucu tarihi ise 01.12.2020 tarihindedir. Meclis üyemizin eşinin test sonucu belli olduğu saatlerde Belediye Meclis Üyemiz Fuat Şan, o anda çarşıda olmakla beraber eşinin test sonucunun pozitif olduğunu öğrenir öğrenmez kendisi ve kızı da ilgili makamlara test vermişlerdir. Kendisinde herhangi bir rahatsızlık görülmeyen Fuat Şan toplantıya katılmıştır. Meclis Üyemiz Fuat Şan zaten eşinin test verdiği tarihten bir gün evvel iş seyahatinde olduğu ve 30 11 2020 tarihinin sabahında Bucak’a geldiği ve evine uğramadan şahsi işleri için çarşıya gittiği de beyanları doğrultusundadır. Fuat Şan’ın  ve kızının test sonuçları 02.12.2020 tarihinde zaten NEGATİF olarak çıkmıştır. AKP İlçe Başkanının mesnetsiz bir şekilde Meclis Üyemizi suçlaması insani ve siyasi ahlaka aykırıdır. Kaldı ki halk tarafından çok sevilen ve disipliniyle, prensibiyle başarısıyla halkın vekili diye anılan Fuat ağabeyimizin böyle bir sorumsuzluk yapmasını beklemek de zaten akıl dışıdır. Bunu en iyi AKP İlçe Başkanı’nın bilmesi gerekir. Böyle ucuz basit belaltı siyaset yapmak acizliktir. Bizlere vurabilecek hiçbir şeyleri olmayan bu basitçiler, insanların onur ve gururunu hiçe saymak adına Pervasız ve Fütursuzca açıklamalar yaparak Güya siyaset yaptıklarını sanarak insanları zan altında bırakıyorlar.

Belediye Meclis Üyemiz Fuat Şan’ın TEST SONUCU NEGATİF olarak çıktığının belgesi de ektedir. Burada AKP İlçe Başkanı’na Bucak Belediye Başkan Vekili Yakup Gülcü’ye, Başkan Yardımcıları Yasin Çiçek, Oğuzhan Erdoğan’a o zaman şunları sormak lazım… Madem siz halkın sağlığını düşünerek bel altı bir basın açıklaması siyaset yapıyorsanız, İFTİRA ile Fuat Şan’ı suçluyorsanız, şu sorularımıza cevap verin…

1)İmar İşleri Müdürlüğünde görev yapan bir personelinizin ki… (Adı bizde saklı) eşinin test sonucunun pozitif olduğunu, temaslı olduğunu da bildiğiniz halde bu personele İhtiyacınız olduğunu söyleyerek neden izin vermediniz, Belediyede niye çalıştırıyorsunuz?

2)Belediye kademesindeki bir çalışanımızın test sonucunun pozitif olduğunu, kendi sosyal medyasından paylaştığı halde belediye kademesindeki personellerimize neden test yaptırmadınız ve kademe personellerini hep sonuçları çıkana kadar karantinaya neden almadınız?

Şimdi ben buradan AKP İlçe Başkanı Mustafa Oğuz’u göreve davet ediyorum…

 Tüm Belediye çalışanlarımızı ve tüm vatandaşlarımızı riske atan Belediyenin Siyasi yetkililerini DİSİPLİNE verip Partiden İhraç edebilecekler mi?

Ayrıca resmi yetkililerine gerekli yaptırım uygulanacak mı?

Siyaseti de Belediye çalışmalarınızı da insanca yapmanız için sizi göreve davet ediyoruz. Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve ailesinin test sonuçları çıktığında bizim Meclis Üyemiz ilk AKP İlçe Başkanı Mustafa Oğuz’u aramış, arkasından Başkan Yardımcısını aramış ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Yani ÇAKALLARIN LEŞE ÇÖKTÜĞÜ GİBİ FIRSATI GANİMETE ÇEVİRMEMİŞTİR

Siz önce kendi insanlığınızı sonra da yukarıda sorduğumuz soruları cevaplayın?  Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Fuat Şan’ın test sonucu
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir