Can çekişen esnafın çığlığı

İş hacmi daralan esnaf kirasını ve borcunu ödeyemiyor

Esnafın hali perişanı : “Devren Satılık” durumu

5 aydır yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınına karşı verilen mücadelede alınan tedbirler, salgından yılan vatandaşın psikolojik olarak kendini eve kapatması, çarşıdan pazardan alışverişi kesmesi dolayısıyla işyerleri kapalı olan, yeni normal (kontrollü toplumsal hayatın) şartları ve salgının süregelen psikolojik etkileri sebebiyle müşteri trafiği ve yoğunluğu ile birlikte iş hacmi daralan esnaf zor durumda. Esnafın çığlığına ses olan Başkan Yiğit, “karşılıksız nakit desteği verilmeli” dedi.

Esnaf, kirasını, vergisini ve borçlarını ödeme güçlüğüne düştü.

Esnaf, “Devren Satılık” durumunda!

ESNAF, KİRASINI, VERGİSİNİ, BORCUNU ÖDEYEMİYOR

Sosyal medya hesabından esnafın çığlığını duyuran S.S Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi ile Manavlar Odası Başkanı Tuncay Yiğit, salgın etkileri nedeniyle “uzun süre iş yerleri kapalı olan, daha sonra ise salgının süre gelen etkilerinden kaynaklı olarak müşteri yoğunluğu ve iş hacmi daralan esnafımız kirasını, vergilerini ve borçlarını ödeyemiyor” dedi.

ESNAFA, KARŞILIKSIZ NAKİT DESTEĞİ VERİLMELİ!

“Esnafımızın yeniden ayağa kalkabilmesi için karşılıksız nakit desteği verilmeli” diye çareyi gösteren Başkan Yiğit, “iş yerleri kapalı olan ve açıldıktan sonra da belli kurallar neticesinde kazancı yarı yarıya azalan esnafımızın önümüzdeki Kurban Bayramını rahat geçirebilmesi için gerekli nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve Sanatkârlarımızın Pandemi sürecindeki yaraları vakit kaybedilmeden sarılmalı. Ekonominin barometresi olan Esnafa verilecek her türlü destek piyasaya olumlu yansıyarak hem Esnafı hem de Ekonomiyi canlandırır” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir