Canikli’den “128 milyar dolar nerede?” sorusuna ders verir gibi cevap

Canikli’den “128 milyar dolar nerede?” sorusuna ders verir gibi cevap

Muhalefetin günlerdir diline doladığı ve algı yaratmak için sosyal medya çalışması yaptığı “128 milyar dolar nerede?” propaganda ve ajitasyonuna hükümetten sert cevap geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Merkez Bankası’nın döviz işlemlerini ders verir gibi tek tek açıkladı, 160 milyar doların üzerinde işlem yapıldığını anlattı. “Para nerede” sorusunu da yanıtlayan Canikli, “128 milyar dolar burada sizin aklınız nerede?” diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası’nın kasasındaki 128 milyar dolara yönelik iddialarını sürdürüyor. Günlerdir MB’ndaki 128 milyar dolarla yatıp onunla kalkıyorlar. Algı operasyonu yapıyorlar.  

Dolarların “ucuz fiyattan satıldığını” ve “peşkeş çekildiğini” öne süren Kemal Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabında “128 milyar dolar nerede?” sorusunu sabitlemiş durumda.

Buna karşılık bugün hükümet kanadından süreci anlatan bir açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla 20 maddede dövizin fiyatlamasına ilişkin temel kuralları anlatarak, “ekonomi eğitimi veren okulların birinci sınıflarında öğretilen bu temel kuralları üzülerek hatırlatmak mecburiyetinde kaldık” diye de incelik gösterdi.

Canikli, döviz fiyatlarının oluşumuyla ilgili temek kuralları ve ekonomi yasalarını anlatmasının esas sebebi olarak, bu kuralların bilinmesine rağmen “128 milyar nerede” diye propaganda yürütüldüğünü, 128 milyarın satıldığını, düşük fiyattan peşkeş çekildiğini ileri sürerek “sansasyonel ve suçlayıcı ifadeler” kullanarak ekonomik kaos yaratılmaya çalışıldığını vurguladı.

Canikli son olarak, “bildiğiniz somut bir şey varsa açıklayın yoksa susun; bu ülkeye zarar veriyorsunuz. Sonuç itibariyle her şey açık ve net, 128 milyar dolar burada sizin aklınız nerede?” diye sorgulayarak sözlerine son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir