Çeltikçi’deki karantinaya sebep olan Kovid19 vakası Bucak’a sıçradı

26 Nisan’da infaz indiriminden yararlanarak hapishaneden salıverilen iki vatandaşta yeni tip koronavirüs (kovid19) hastalığı saptanınca karantinaya alınan Çeltikçi ilçesindeki vaka Bucak ilçesine sıçradı. Bucak’ta 16 daire bulunduran 6 bina karantina altına alındı.

Türkiye’nin en temiz ili diye övünürken 26 Nisan’da Çeltikçi’nin tamamı, dün ve bugün de Bucak>’ta 6 bina karantina altına alındı.

İnfaz indiriminden yararlanarak Çeltikçi’ye dönen ve kovid19’dan enfekte olmuş olan bir vatandaşın 14 gün karantinada kalma kuralına uymaması ve yetkiliklerin de bunu kontrol etmemesi sonucu 26 Nisan’da karantinaya alınan Çeltikçi’de enfekte olan vatandaş sayısının 11’e yükseldiği öğrenildi.

Son olarak Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, karantinadaki Çeltikçi’de yaşayan kovid19 rahatsızlığı bulunan vatandaşla temas eden bazı vatandaşların Bucak’ta yaşadıkları saptanınca Bucak’ta da mevzi karantinalar uygulanmaya başlandı.

Bucak’ta yaşayan bazı vatandaşların, karantina altındaki Çeltikçi’de kovid19 hastası vatandaşla temas ettikleri öğrenildi. Bunun üzerine Bucak’ta dün 3 ayrı adreste toplam 11 daire bulunan 3 bina ile bugün 3 ayrı adreste toplam 5 daire bulunan 3 bina, toplam 6 binada karantina uygulanmaya başlandı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir