Çevre yolundaki vatandaşın hali pür melaline başkandan sert tepki

Alay nizamiyesinden Çendik istikametinde ve Antalya istikametindeki bitmez tükenmez yol çalışmasının bıktırıcı çilesine ve başta Vali olmak üzere ilgili alandaki yetkililere Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Barış Ayten’den sert tepki geldi. Vatandaşın hali pür melali karşısında sosyal medya hesabından isyan bayrağını kaldıran Başkan Ayten, “el insaf!” çekti.

Fethiye istikametindeki Burdur yolunu duble yol yapıyoruz diye yıllardır o güzergahtaki köylü vatandaşlara çile çektirdiler. Vatandaşın yandaş müteahhittin zenginleştirilmesi faaliyeti olarak yorumladığı yol kotunun yükseltilmesi ve benzeri uygulamalar sebebiyle o yol yıllarca bir türlü bitirilmek istenmedi. Şimdi de Alay Nizamiyesinden Çendik ve Antalya istikametlerine giden çevre yolu çile yolu haline getirildi. Bir türlü üzerine yükleniliverilerek bitirilmek istenmediğinin çok açık olduğu ileri sürülüyor.

CHP’li belediyelerin yönetimindeki mekânlarda özellikle bilinçli olarak yapıldığını, CHP’li belediyelerin çalışmadığı algısı yaratmayı amaçladığı, iyi niyetin bulunmadığını, rant peşinde koşulduğu, imalatın gözlere sokulması ve AKP çalışıyor algısının yaratılması için yavaşlatıldığı, Burdur-Antalya arası güzergahı yapıp yapıp bozulduğu ve yeniden yapıldığı, bir yol hırsızlığının cereyan ettiği gibi kamuoyunda dolaşan söylemler ve cereyan eden kazalar bütün dikkatler çevre yoluna çevrilirken bu kapsamda Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Barış Ayten’in sert Twitter’i kamuoyuna bomba gibi düştü. Başkan Ayten başta Vali Yılmaz olmak üzere bütün yetkililere isyan bayrağını kaldırdığını “el insaf yahu yeter!” çekerek ortaya koydu.

“Bu memleketi yöneten başta vali olmak üzere tüm yetkililer!” diye seslenerek başladığı Twitterinde, “aylardır birkaç kilometre yol çalışması bitmedi, Alay kavşağından Serenler otele, yine alay kavşağından Antalya yoluna yaşanan rezillik ne zaman bitecek! Daha kaç vatandaş kaza yapıp aracı hasar görecek!” diye sorguladı. “Bu memleket sahipsiz mi!” diye sordu. Ve “el insaf yahu yeter…” çekti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir