CHP İl Başkanı’ndan Yavuz Kaya’ya sert tepki

Dün (17 Ağustos 2018 günü) İstasyon Park’ta bir basın açıklaması yaparak, Encümen toplantısındaki Belediye gayrimenkullerinin kiralanma süreleriyle ilgili ortalığa saçılmış durumda olan anlaşmazlık üzerinden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e saldıran İyi Parti Meclis ve Encümen üyesi Yavuz Mehmet Kaya’ya tepki CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi. Akbulut, Başkan Ercengiz’in “kendi partisindeki sorunlarına kılıf aradığı” şeklindeki ifadesine binaen Başkan Ercengiz’e sahip çıktı ve “gurur kaynağıdır ve çalışmaları göğsümüzü kabartmaktadır” dedi.

Encümen üyesi Yavuz Kaya yaptığı açıklamada, “Başkan Ali Orkun Ercengiz düzenlediği kahvaltılı toplantıda, gerçeklere aykırı bilgiler verip adımı zikrederek Belediye kiracısı Esnaflara şahsımı hedef göstermiştir” demişti. Başkan Ercengiz’e, “kendi partisinde yaşadığı sorunlar, uyumsuzluk, siyasi tükenmişlik, çaresizlik” gibi ithamlarda bulunmuştu. Ve Başsavcılığa suç duyurunda bulunacağını ifade etmişti.

Encümen üyesinden Belediye Başkanına ithamlar

SİYASİ TÜKENMİŞLİK, MHP’DEN İHRAÇ EDİLEN VE İYİ

PARTİ’DEN DE İHRAÇ EDİLMEK ÜZERE OLAN YAVUZ KAYA’YA DAHA ÇOK YAKIŞIYOR

Bu ağır suçlamalara tepki gecikmedi. Bir açıklama yapan CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Yavuz Kaya’ya “siyasi tükenmişlik” sözü üzerinden yüklenerek, “siyasi tükenmişlik sözünü iyi partili encümen üyesi Mehmet Yavuz Kayaya daha çok yakıştırıyor, kısa siyasi hayatında MHP’den ihraç edilmek üzereyken istenmeyen adam olarak istifa ettiğini hatırlatıyor; ardından da iyi parti içerisinde örgüt disiplini olmaksızın hareket etmesinden ötürü geçirdiği Disiplin sürecinde kolaylıklar diliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İşte Akbulut’un açıklaması!

“İyi Partili Belediye Meclis üyesi ve encümen üyesi olan Mehmet Yavuz Kaya’nın; Belediye Başkanımız ve diğer encümen üyelerini Belediyemizin sahip olduğu dükkânlardaki kiracılarının lehine yönelik kira uzatım uygulamalarını imzalamayıp; kararları önce BİMER ardından CİMER’e şikâyette bulunmasının sebebini açıklarken; Belediye başkanımızın kendi partisindeki sorunlarına kılıf aradığı gibi komik bir beyanatta bulunmuştur. Buradan tüm kamuoyuna ifade ederim ki; Belediye başkanımız partimizin tüm yönetim birimlerinin gurur kaynağıdır ve çalışmaları göğsümüzü kabartmaktadır, siyasi hayatı öncesinde eğitim öğretim hayatından başlamak üzere mesleğinin icrasında, ticari hayatında ve çalıştığı tüm STK’larda adından hep övgüyle söz ettirmiş dürüstlüğü ile de halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Siyasi tükenmişlik sözünü iyi partili encümen üyesi Mehmet Yavuz Kayaya daha çok yakıştırıyor, kısa siyasi hayatında MHP’den ihraç edilmek üzereyken istenmeyen adam olarak istifa ettiğini hatırlatıyor; ardından da iyi parti içerisinde örgüt disiplini olmaksızın hareket etmesinden ötürü geçirdiği Disiplin sürecinde kolaylıklar diliyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir