CHP Merkez İlçe Kongresi yapıldı

CHP merkez İlçe Kongresi Belediye Sergi ve Konferans Salonu’nda yapıldı. Kongreye delegelerin dışında dinleyici partili ve vatandaş ilgisi zayıftı. Olağanüstü emniyet tedbirleri dikkat çekti.

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) merkez İlçe Kongresi belediye sergi ve Konferans Salonu’nda yapıldı. Kongreye delegelerin dışında dinleyici partili ve vatandaş ilgisi zayıftı. Olağanüstü emniyet tedbirleri dikkat çekti; Emniyet’in abarttığı yorumları yapıldı.

Kongre, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Kısa bir konuşmadan sonra kendisine gelen bir Divan Başkanlığı önergesini okudu. Divan Kurulu, Başkan eski İl Başkanı İsmail Erkaya, Divan Kâtiplikleri İbrahim Bilgiç ve Arif Pak’tan oluştu.

Daha sonra Oğuzkan’ın saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı söylemeye davet etmesine, İl Başkanı Barış Ayten’in bu çağrının Divan Kurulu’nun görevi olduğu uyarısıyla Divan Kurulu göreve başladı.

Atatürk ve bütün şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından İstiklal Marşı’mız söylendi.

Müteakiben Merkez İlçe Faaliyet Raporu ve Bilançosu okundu.

Daha sonra konuşmalara geçildi.

Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Başkanı Barış Ayten ve CHP İL Yönetim Kurulu ve Belediye Meclis üyesi Burhan Cahit Karakurt birer konuşma yaptı.

Mevcut Başkan Oğuzkana’a karşı Merkez İlçe Başkan Adayı Fethi Aksöz

Milletvekili Göker, ülke siyasi gündemine değinerek, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun şimdiye kadar adı sanı bilinmeyen küçücük bir adadaki 1 sterlin sermayeyle kurulduğu belirtilen bir Ofşor şirketine Cumhurbaşkanı’nın oğlunun, eniştesinin ve diğer yakın akrabalarının milyonlarca dolar havale etmelerinin belgelerinin ortaya çıkmasıyla oluşan gelişmeleri anlattı.

Başkan Ercengiz, parti içindeki birlik be beraberliğin önemine değinerek, sık sık alkış alan birleştirici, kapsayıcı bir konuşma yaptı.

Başkan Ayten ise kürsüye hâkimiyetiyle, irticalen yaptığı heyecanlı ve alkışlarla sık sık kesilen konuşmasındaki üslubu ve diksiyonuyla dikkat çekti.

Daha sonra seçim sandıkları kondu.

Merkez İlçe Kongresi, 395 delegeyle seçime gittiği belirtildi.

280 seçmenin oy kullandığı belirtildi.

241 oy alan mevcut Başkan Sıdıka Oğuzkan güven tazeledi.

Diğer adayın 35 oyda kaldığı, 4 oyun geçersiz sayıldığı belirtildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.