CHP’de adaylık krizi yeni bir boyut kazandı

Kılıçdaroğlu’ndan Tanju Özcan’a çağrı: “100 bin imza topla aday ol”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “aday olurum” açıklamalarına ilişkin, Herkesin aday olduğu bir ortamda Tanju Bey de ‘ben de aday olabilirim’ diyor. 100 bin imza toplarsa olabilir” ifadelerini kullandı.

CHP’de sular durulmuyor; Kılıçdaroğlu’nun yanlışlarına her gün yeni itirazlar öne çıkıyor.

CHP’deki adaylık krizi yeni boyutlar kazanarak sürüp gidiyor.

Geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, “Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, işte ben o zaman 100 bin imzayı toplarım. Aday çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım. Ekmeleddin İhsanoğlu, Abdullah Gül gibi milletin sevgisini kazanamamış, milletin gönlünde taht kuramamış yanlış adaylarla seçime girmeyin. Girerseniz de ‘bu Tanju Özcan nereden çıktı kardeşim?’ demeyin” diyerek siyasi bir çıkış yapan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz kimseye sen aday olmayacaksın diye baskı yapmıyoruz” şeklinde konuştu.

“TANJU ÖZCAN 100 BİN İMZAYI TOPLARSA ADAY OLABİLİR”

Ulusal Kanal’ın haberine göre, muhabirlerle bir araya geldiği toplantıda kendisine konuyla ilgili sorulan soruya verdiği cevapta Özcan’a saygı duyulması gerektiğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Herkesin aday olduğu ortamda Tanju Bey de aday olmak isteyebilir. 100 bin imzayı toplarsa o da aday olabilir. Biz kimseye sen aday olmayacaksın diye baskı yapmıyoruz. Dolayısıyla Tanju Bey de kendi ilettiği il çerçevesinde, belediye başkanlığı yaptığı ilin hassasiyetlerini dikkate alarak politika yapıyor. Saygı duymak gerekiyor bir anlamda” dedi.

CHP’li Özcan ise Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını alıntılayarak sosyal medya hesabından, “Sayın Genel Başkanıma demokratik tavrı için çok teşekkür ediyorum. Millet ittifakının benden daha çok halk desteği bulabilecek bir adayla yola çıkmasını temenni ediyorum. Aksi durumda sözümün arkasındayım. Bir anekdot, ayrıca Bolu’da meclis çoğunluğu da bizde” diyerek teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.