CHP’de gölge genel başkan; gücü nereden alıyor?

CHP’deki 10 Aralı hareketi’nin önderlerinden İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’ndan, Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinin dışında ikinci bir liste

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun dışında ikinci bir anahtar liste hazırladığı ve PM’ye giremeyen Tuncay Özkan’la Yıldırım Kaya’yı onun yaktığı ortaya çıktı.

CHP kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesi dışında Canan Kaftancıoğlu tarafından bir anahtar liste daha hazırlandığı ortaya çıktı. Kaftancıoğlu’nun “Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın PM’ye girmemesi için elinden gelini yaptığını” söylediği öğrenildi.

CHP Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne (PM) seçilemeyen Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya hakkında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun çalışma yürüttüğü ortaya çıktı.

Haber Global’de katıldığı canlı yayında konuşan İsmail Saymaz, Canan Kaftancıoğlu’dan kendine gelen bir açıklamayı paylaştı. Saymaz, Kaftancıoğlu’nun “ayrı bir liste çıkardık” dediğini belirtti. Saymaz, Kaftancıoğlu’nun “evet biz bu listeyi hazırladık. Bu listede Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yok. Neden yok? Çünkü onların girmesini istemedik ve onların seçilmemesi için elimden geleni yaptım” ifadelerini kullandığını aktardı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir