CHP’den “Ohal Kaldırılsın!” Çağrısı

CHP Burdur İl Başkanlığınca, olağanüstü hal (OHAL) uygulamasına karşı 81 ilde düzenlenen eşzamanlı ortak basın açıklaması kapsamında “OHAL kaldırılsın” çağrısı yapıldı.

Açıklamaya Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı.

20 TEMMUZ’DA İLAN EDİLEN OHAL, MİLLİ İRADEYE,

DEMOKRASİYE, İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİNE KARŞI BİR DARBE İLANINA DÖNÜŞTÜ

Partisinin il binasında olağanüstü hal (OHAL) uygulamasına karşı 81 ilde düzenlenen eşzamanlı ortak basın açıklaması kapsamında partililerle birlikte basının karşısına geçerek, Türkiye’nin 18 aydan beri OHAL ile yönetildiğini, 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL’in, “milli iradeye, demokrasiye, insan haklarına ve hürriyetlere yönelik bir karşı darbe ilanı” haline geldiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı Osman Gök, OHAL sürecinin, bütün muhalif kesimlere yönelik bir sindirme harekâtına dönüştüğünü ileri sürdü.

OHAL SÜRECİ, MUHALİF KESİMLERE KARŞI BİR SİMNDİRME HAREKATINA DÖNÜŞTÜ

Sürecin, iktidar partisinin karşısında duran tüm muhalif kesimlere yönelik bir sindirme operasyonuna dönüştüğünü savunan Gök, yayımlanan kanun hükmünde kararnamelerin, toplum üzerinde sallanan bir “kılıç” işlevi gördüğünü iddiasında bulundu.

ANKARA’DA 15 OCAK’TA TOPLANACAK ‘OHAL FORUMU’NA ÇAĞRI

Ankara’da 15 Ocak’ta düzenlenecek “OHAL Forumu” için de çağrı yapan Gök, “toplumun tüm kesimlerini doğrudan etkileyen, iş dünyasından sivil topluma, emekçilerden yargıya, medyadan eğitime kadar, herkese dokunan OHAL’in bir kez daha uzatılması gündemdeyken, CHP olarak bir çağrı yapıyoruz. 15 Ocak 2018 günü Ankara’da düzenlenecek ‘OHAL Forumu’ ile demokrasiden yana tüm kesimlerin kendilerini ifade edeceği bir buluşmayı sağlayacağız” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir