CHP’li heyete Aziziye köylülerinin bir kastı olamaz

AKP aracının Aziziye şenlikleri alanına alınmasına karşılık CHP aracının alınmamasına CHP’lilerin tepkisinin sosyal medyada paylaşılması üzerine Twitter hesabından bir açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, meselenin büyütülmesine gerek olmadığını, Aziziyeli köylülerinin bir kastının olamayacağını belirtti.

Aziziye şenliklerinde şenlik alanına AKP aracının alınması, CHP aracının ise alınmaması olay haline getirildi. İl Başkanı Barış Ayten’in ve ekibinin, kendilerine yapılan muameleyi protesto ederek alandan topluca ayrıldıkları belirtildi.

ŞOV MEYDANLARINDA DEĞİL HALKIN YANINDAOLAN ANLAYIŞ KAZANIR

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya göre, İl Başkanı Barış Ayten, AKP aracını aldığı halde kendilerini şenlik alanına almayan Jandarma Yüzbaşısı hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, olayın Aziziye halkıyla bir alakasının olamayacağını, olayda bir kastın bulunamayacağını, kamu görevlisinin emri yerine getirmekten öte bir anlamının olamayacağının altını çizerek durumu şov yapmakla değerlendirdi.

Başkan Ercengiz’in Twitterleri şöyle:

“Bugün CHP il örgütüne yapılan davranışın Burdur’un en aydın köylülerinden olan Aziziye köylümüze maledilmeye çalışılması talihsizliktir.

“Yapılan davranış emri yerine getirmekse oradaki kamu görevlisinin kabahati emri yerine getirmekten ibarettir. Partimize bir kasıt olduğunu düşünmüyorum. En kısa sürede köyümüzü ziyaret edeceğim. Şov meydanlarında değil, halkın yanında olan anlayış her zaman içten olan kazanacaktır. . Tüm Aziziyeli hemşerilerime saygı ve sevgilerimle…”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir