CİA ve FETÖ destekli Uygur ayrılıkçıları gene sahne aldı

Uygur Ayrılıkçılarının önde gelen isimlerinden olan ve FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Doğu Türkistan Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Burdur Türk Ocaklarının çağrılısı olarak Burdur’a geldi ve MAKÜ Konferans ve sergi Salonunda verdiği konferansta, Uygur Türklerine işkence ve soykırım yapıldığı yalanlarını tekrar ederek Çin-Türkiye dostluğunu hedef aldı. Doğu Perinçek’e, CİA’nın pas tutmuş iftiralarıyla saldırdı.

UYGUR TÜRKLERİ BAHANE; CİA/ FETÖ ŞAHANE!

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti ile ilişkilerini geliştirdiği her dönemde olduğu gibi, CİA-FETÖ destekli ayrılıkçı grupçuklar, Uygur Türklerini bahane ederek gene sahne aldı. Önceki gün Büyük birlik Partisi şemsiyesi altında Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda cılız katılımlı bir miting düzenleyen, MHP ve İYİ Parti çevrelerinde milliyetçi duyguları kamçılayarak kendilerini davet ettirdikleri ülkenin çeşitli yerlerinde paneller ve konferanslar düzenleyen Uygur Ayrılıkçısı Tümtürk, bugün de Türk Ocakları’nın çağrılısı olarak Burdur’a gelerek bir konferans verdi; suçluluğunun telaşı içinde birkaç gündür ipliğini pazara çıkaran ve gerçek kimliğini deşifre eden Perinçek, Aydınlık ve Ulusal Kanal’a kin kustu.

MİLLET VE SOYDAŞ HASSASİYETLERİ KUVVETLİ                                                                   

VATANDAŞLARI KIŞKIRTARAK GELİŞEN TÜRKİYE-ÇİN İLİŞKİLERİNE DİNAMİT

Sincian’da Uygurların insanlık tarihinin görmediği, Yahudilere soykırım uygulayan Hitlerin toplama kamplarında bile görülmeyen bir katliamla karşı karşıya kaldığını ileri süren, “35 milyon Müslüman Uygur Türkü’nün, 1,5 milyarlık komünist, ateist, faşist, dinsiz Çin’in işgali altında olduğu”nu ileri süren Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, “soydaşlarımızı Çin’in insafına terk edecek miyiz” diyerek millet ve soydaş hassasiyetleri kuvvetli Burdurlu vatandaşları kışkırtmaya çalıştı .

Salonu dolduran kitlenin sessizce dinlediği ve sadece iki yerde cılız alkış alabilen, bir kişi haricinde soru bile yöneltilmeyen Tümtürk, devlete ve Erdoğan’a da seslenerek, Doğu Türkistan’a sahip çıkmasını istedi ve “Ermenistan’a ‘Karabağ’da işgali sonlandırmadan seninle ilişki kurmayız’ dediğimiz gibi Çin’e de ‘Doğu Türkistan’daki zulmü durdur ondan sonra karşıma gel’ demeliyiz” diye konuştu.

FETÖ DENETİMİNDEKİ UYGUR AYRILIKÇILARI

Türkiye’nin Çin ile ilişkilerini geliştirdiği her dönem FETÖ bağlantılı ayrılıkçı dernekler öne çıkıyor. FETÖ denetimindeki Uygur ayrılıkçıları, Çin ile Türkiye’nin arasını açmak için tertipler düzenliyor, kışkırtma eylemleri yapıyor. Mevlüt ya da Zeytin Dalı’na destek adı altında toplanarak Çin karşıtı gösteri düzenliyor. Öne çıkan derneklerden Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği, FETÖ’nün MİT ve Emniyet’i denetim almasından sonra Amerikan Ulusal Demokrasi Vakfı (NED)’nın sağladığı mali imkânla kuruldu. Sincian Uygur Özerk Bölgesi’nden Suriye’deki IŞID ve El Nusra kamplarına militan taşınmasında etkin rolü oldu. Bir diğer dernek de başında Seyit Tümtürk olan ve Dünya Uygur Kongresi’nin denetimindeki Kayseri merkezli Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği…

SOROS VE NED FİNANSMANLI, ABDULLAH

GÜL KORUMALI TÜMTÜRK’ÜN AKRABALARI FETÖ TUTUKLUSU

10 Martta, Hatay’ın Hassa ilçesinde gösteri yapan ve kendilerini ‘Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği’ adı altında yasal olmayan bir örgütle tanımlayan topluluğun başında da Tümtürk vardı. Soros Vakfı, NED gibi merkezlerden finanse edilen ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün koruması altında faaliyet gösteren Seyit Tümtürk’ün yakın akrabaları FETÖ’den tutuklanmıştı. Tümtürk’ün Tayyip Erdoğan’ı Çin ve dünya karşısında zora sokan eylemlerinde Gül’ün de teşvikinin olduğu belirtiliyor.

ÜZERİNE TIKLAYINIZ

“Yaşasın Kürdistan!” diyen Uygur derneği/ Sebahattin Önkibar

“Uyghur Voice” adlı Facebook

hesabında yayınlanan videoda provokatör Tümtürk’ün intikam çağrısı:

“Bizler Allah’tan istemedik Çinliden istedik rahat yaşamak için, bu yüzden bu haldeyiz, bedel ödüyoruz, bu bedel ve intikamla kan döküp, can verip bedel vereceğiz ve bu bedelle Doğu Türkistan’ı geri alacağız. Bizim vatanımız yok, vatanımızı almak için intikam alacağız.

“Bizim hakkımızda yalan söyleyen, bizi Çinlilere satan, Çinlilere Abi diyip bize terörist diyen şeytan Doğu Perinçek’in ofisine gidip tüm dertlerimizi ve beddualarımızı döküp onu lanetledik, Komünist dinsiz şeytan. Küçük Şeytan Doğu Perinçek’ten sonra büyük şeytan Çin Büyükelçiliğine gitmek istedik. 1,5-2 saat yürüdük, olsun sabaha kadar da yürürdük, Türk polisi, Türk-Çin ilişkileri, Uluslararası ilişkiler, Türkiye’nin menfaati için polis bize biber gazı sıktı. Bir kaç kişi bayıldı. Önemli değil, hiç önemli değil. Bizim binlerce kardeşimiz geldi, ve ben bugün anladım ki kardeşlerimizin ne kadar dayanabileceğini gördüm. Artık biz Çinlilerden intikam alacağız desem yalan olmaz.”

PROVOKATÖR TÜMTÜRK’ÜN KANLI İNTİKAM ÇAĞRILARI

Vatan Partisi Genel sekreteri Utku Reyhan Twitter hesabından provokatörün kanlı intikam çağrılarına parmak bastı ve devleti tedbir almaya davet etti:

Eğer ikinci bir Karlov suikastı yaşayıp dizlerimizi dövmek istemiyorsak bu Seyit Tümtürk denen ağzı salyalı kuduz adamı durdurmalıyız.

Bu devletin, güvenlik güçlerimizin işi…

Bu arada bizim Partiye gelip sayıp sövdükleri de yalan. Gelselerdi, onlar için iyi olmazdı.

REİNA SALDIRININ ARKA PLANINDA ŞERİATÇI UYGUR DERNEKLERİ

Reina saldırısının arka planında şeriatçı sözde Uygur derneklerinin rolü malum. Bugün bunlarla fotoğraf verenler yarın çok ağlarlar.

CIA-FETÖ-Soros bağlantılı bu provokatörlere bugünden önlem alınmalı

Türkiye’de yaşayan Uygurların büyük çoğunluğu da bu örgütlerden rahatsız…

Türk Çin dostluğuna FETÖ’cülerden Uygur kışkırtması

2

IŞİD ya da DEAŞ’ın saflarında 10 binlerce kanlı ve azılı Uygurlu teröristin bulunduğu hep söyleniyordu. İşte Örneği!

Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ne giden ATV muhabiri: Ne kadar hata yaptığımızı gördük

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.