Çiftçiden hükümete sert uyarı

AKP Hükümeti’nin Erken Seçim Uygulama ve Kararları Ters Tepmeye

Başladı; Bu Siyasi İktidarın 10 Parmağının Altında 10 Pire Zaptetmeye Çalıştığı;

Hangi Parmağını Kaldırsa Pirenin Zıplayıp Kaçtığı Hikâyesidir

Tüketiciler, üreticilerden çok daha fazla oy oranına sahip anlayışıyla gümrük duvarlarını olağanüstü oranlarda düşürerek üreticiyi zora sokan AKP Hükümeti’ne çiftçiler ateş püskürdü; Tarım sektörü, “herkes aklını başına alsın. Meydanlara ineriz ve arkası gelir. Kimse bizi durduramaz!” diye volkan gibi patladı.

Çiftçiler, gümrük vergisini indirerek buğday üreticisini zora sokan hükümeti “herkes aklını başına alsın. Meydanlara ineriz ve arkası gelir. Kimse bizi durduramaz!” şeklinde sert sözlerle uyardı. Açıklamayı Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar yaptı. Bayraktar, kararnamenin üreticiye darbe vurduğunu belirtti.

Çiftçiden hükümete sert uyarı

Çiftçiden hükümete “meydanlara ineriz” uyarısı geldi.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, Hükümetin çıkardığı Gümrük Vergisi Kararnamesi üreticiye adeta darbe vurdu. Hasat zamanı çıkarılan bu kararnamenin ardından buğday fiyatları bir anda düştü. Üretici isyanda.

Açıklama Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar’dan geldi. Bayraktar, hükümeti sert sözlerle uyardı, “Herkes aklını başına alsın” dedi.

Bayraktar Toprak Mahsulleri Ofisi ve hükümetin devreye girmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Merkezinde konuşan Bayraktar’ın hedefinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de vardı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile de bir görüşme yapacaklarını belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir