Cumhuriyette ve vatanda birleşelim!

Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, ABD’nin ülkemizin üzerine çullandığı ve FETÖ ve DAEŞ yobaz örgütlerini ve PKK bölücü terör örgütünü üzerimize sürdüğü, vatanımızı Doğu Akdeniz’den başlayan kuzey Suriye ve Irak üzerinden geçerek Basra Körfezine kadar uzanan bir hatta kuşattığı ve namlularını üzerimize çevirdiği, içeride Cumhuriyet ve vatan düşmanlarının gemi azıya aldığı şartlarda kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’nci yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Aşkar, “Türk milleti, Cumhuriyetimizin ilanının 95’nci yılında bugün yine Cumhuriyet ve vatan savaşındadır. Cumhuriyet hele bugünlerde basmakalıp, beylik sözlerle anılamaz. Cumhuriyet törenlerinin ötesinde, savaşan ve yürüyen bir Cumhuriyet var. Biz Cumhuriyetimizi İstiklâl Savaşıyla 23 Nisan 1920 günü kurduk. Yine İstiklâl Savaşıyla vatan bütünlüğünü sağladık. Cumhuriyette birleşelim. Vatanda birleşelim” dedi.

İşte Aşkar’ın mesajı!

Cumhuriyette ve vatanda birleşelim!

Türk milleti, Cumhuriyetimizin ilanının 95’nci yılında bugün yine Cumhuriyet ve vatan savaşındadır.

Cumhuriyet hele bugünlerde basmakalıp, beylik sözlerle anılamaz.

Cumhuriyet törenlerinin ötesinde, savaşan ve yürüyen bir Cumhuriyet var.

Biz Cumhuriyetimizi İstiklâl Savaşıyla 23 Nisan 1920 günü kurduk. Yine İstiklâl Savaşıyla vatan bütünlüğünü sağladık.

CUMHURİYETİMİZİN DEVRİM KANUNLARINI UYGULAMAK GÜNÜN GÖREVİDİR

Saltanatı yıktık. Cumhuriyetimizi Büyük Atatürk’ün önderliğinde devrimle kurduk ve yine devrimle çağdaş bir toplum yarattık. Bugün Cumhuriyetimizi devrimle yaşatma ve çağdaş toplumu kurma saflarındayız. Bu amaçla Cumhuriyetimizin Devrim Kanunlarını uygulamak, günün görevidir.

95 yıl öncesindeki gibi, bu günde iki cephede büyük bir mücadele içindeyiz.

BUGÜN CUMHURİYET MÜCADELESİ, ABD İŞBİRLİKÇİSİ

YOBAZ VE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI KURTULUŞ MÜCADELESİDİR

Bugün Cumhuriyeti savunmak, vatan bütünlüğü için savaşan Mehmetçiğimizle ve polisimizle aynı cephede olmaktır.

Bugün Cumhuriyet mücadelesi, ABD işbirlikçisi yobaz ve bölücü-etnikçi terör örgütlerinin karanlık ağından kurtulma mücadelesidir. Cumhuriyetin parolası geçerlidir: “Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar ülkesi olamaz.” Bugün Cumhuriyet dışta ve içte yine bölücü ve gerici terörle savaşıyor. Bu hayat mücadelesini, tutarlı vatanseverlik ve kararlı Cumhuriyet Devrimciliğiyle başarıya ulaştıracağız.

Her vatan savaşı aynı zamanda iç savaştır. “Aslolan iç cephedir” der Mustafa Kemal Paşa. Savaşın temel kuralıdır: Sırtından vurulursan, karşındaki düşmanla savaş zora girer. İçteki düşman, karşımızdaki düşmanın koludur; 5’nci koldur yani.

İstiklâl Savaşı, iç cephedeki kararlılığıyla başarıya ulaştı.

Gerici ve bölücü ayaklanmaların bastırılmasında, İstiklâl Mahkemelerinin rolü tarihi önemdedir.

Cumhuriyet, yıkıcılığa aman vermediği için Cumhuriyet oldu.

DÜN İSTİKLAL MAHKEMELERİ NEYSE BUGÜN FETÖ VE PKK

TERÖRİSTLERİNİ CEZALANDIRAN CUMHURİYET YARGISI AYNI GÖREVDEDİR

Dün İstiklâl Mahkemeleri hangi görevi yaptıysa, bugün FETÖ ve PKK terör örgütlerinin mensuplarını cezalandıran Cumhuriyet yargısı aynı görevi yapmaktadır. Dün İstiklâl Mahkemelerine kin bağlayanlara bakınız, bugün FETÖ ve PKK’ya kol kanat germektedirler.

Bütün kanunların üzerinde olan Devrim Kanunları, adı üstünde devrimin kanunlarıdır. Devrimi kanunsuz bırakın, hedefine ulaşamaz ve yıkılır.

Cumhuriyet Devrimimizin Büyük Düşünürü Yusuf Akçura, 1925 yılında Türk Ocağı salonunda, “eğer Cumhuriyet gericiliğe ve bölücülüğe kılıcını vurmazsa, onlar Cumhuriyeti yıkacaklardır” diyordu. İşte Devrimin Kanunu budur. Cumhuriyet yıkıcısı padişahçılar ve emperyalizmin adamları, o nedenle Devrim Kanunlarına hınç bilerler. Ancak Devrimin Kanunu hükmünü yürütmüştür.

Cumhuriyeti kutlamak, bugün bir merasim değil, Cumhuriyet Devrimciliğidir.

Bugün Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlik yürüyüş halindedir. Gençlik ve halk yarın 15.00’de Ankara’da Ulus Meydanı’nda Birinci Meclis önünde toplanıyor. Anıtkabir’e yürüyecek.

Gene bugün Mustafa Kemal’in sonsuza kadar Komutanı olduğu Türk Ordusu İstiklâl Savaşındadır. PKK’yi hendeklere gömüyor; kuzey Irak ve Suriye’deki kukla devletçikleri darmaduman ediyor.

Ve millet, bütün olanaklarıyla Ordusunun ve Gençliğinin arkasındadır.

Cumhuriyeti Cumhuriyet yapan devrimci kurumları yaratan bilinç ve azim, bizim en değerli mirasımızdır, her şeyimizdir.

Cumhuriyette birleşelim.

Vatanda birleşelim.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir