Dedikodu kamu düzenini bozar, resmi açıklamalara itibar ediniz!

Her yerde olduğu gibi Tefenni ilçesinde de bozguncu zihniyetin yaydığı fısıltı gazetesi, kamu düzenini tehdit edince, Belediye Başkanı Ümit Alagöz açıklama yapmak zorunda kaldı. Başkan Alagöz, halka kulaktan duyma fikirlere itibar etmemeleri, resmi açıklamaları dikkate almalarını istedi.

Sosyal medya hesabından kamu düzenini bozan fısıltı gazetesine karşı açıklamalarda bulunan Başkan Alagöz, ülkede ve ilde alınan Koronavirüs tedbirleri hakkında bilgi verdi.

İşte o açıklama!

Kıymetli hemşerilerimiz;

Son birkaç saatte İlçemiz içinde dolaşan bir takım asılsız dedikodulardan dolayı bu açıklamayı yapma zaruriyeti doğmuştur.

Öncelikle seyahat sınırlamasındaki tek husus, T.C. İçişleri Bakanlığı’mızın genelgesi gereği bugün saat 17.00 itibari ile iller arası yapılacak olan seyahatler, Valilik iznine tabiidir. Dolayısıyla Burdur il sınırları içerisinde hiçbir kısıtlama yoktur.

Tüm ilçe halkımız bilsin ki tüm dünyada olduğu gibi ilçemizde de koronavirüs ile mücadele kapsamında bir takım tedbirler alınmaktadır.

Bugün de ilçemiz hıfzıssıhha kurulu kararı ile bir takım önleyici tedbirler alınmıştır

Bu kararlar gereği gıda sektöründe hizmet veren işletmelerimiz hariç yoğunluğun engellenmesi adına bazı işletmelerimiz geçici süreyle faaliyetlerini durduracaklardır.

Faaliyeti geçici süre ile durdurulacak işletmeler arasında kesinlikle marketler alışveriş merkezleri eczaneler tarımsal hizmet veren işletmeler belediye halk ekmek fırınımız akaryakıt istasyonları yoktur. Yani bu işletmelerimiz faaliyetlerine bundan önce olduğu gibi devam edeceklerdir.

Yine bazı işletmelerimiz ise nöbetçi işletme usulüne göre faaliyetlerine devam edeceklerdir.

Bu sebeple marketlerde ve fırın önlerinde yığılmaların olmamasını önemle rica ediyorum.

İlçemizde sizlerin ihtiyacına özgü her türlü tedbir ilçe kaymakamlığımız ve belediyemiz işbirliği ile sonuna kadar alınmıştır.

Sizlerden ricamız hiçbir şekilde kulaktan duyma bilgilere itibar etmemenizdir.

Tefenni İlçesi sizlerin özverileri ve duyarlılığı ile bölgedeki en güvenli ilçeler arasındadır. Yine güvenli ilçeler arasında kalabilmemiz için zorunlu olmadıkça evlerden dışarıya çıkılmaması, akşam aile ziyaretleri yapılmaması, eğer zorunlu olarak dışarı çıkılması gerekiyor ise mutlaka maske ve eldiven takılarak çıkılması gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

Ümit Alagöz – Tefenni Belediye Başkanı

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir