Demokrasi ve Kabay Gecesi’nde duygu dolu anlar yaşandı

Burdur Belediyesi’nin Burdur tarihinde yıldızlaşanlar ve yaşayan insan hazinesi kapsamında kentin ekonomik, siyasi ve kültürel gelişmesine yüksek oranda katkı koyan çınarlara vefa görevi çerçevesinde Cumhuriyet Senatosu üyesi, emekli eğitimci, eski senatör Burdur’un ulu çınarlarından Ekrem Kabay için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans ve Sergi Salonu’nda Demokrasi ve Ekrem Kabay isimli bir anma gecesi düzenledi. Gecede duygu ve heyecan dolu anlar yaşandı.

Burdur Belediyesi kültür ve sosyal işler kapsamında güzel icraatlarına devam ediyor. Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Demokrasi ve Ekrem Kabay Gecesi Ekrem Kabay hayranlarını biraraya getirdi. Kentimizin yaşayan ve yıldızlaşan hazinelerinden olan Ekrem Kabay’ın da son derece mutlu ve memnun olduğu görüldüğü geceye eski Senatör Ekrem Kabay, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve 22’nci dönem Milletvekili Kazım Üstüner ve Ekrem Kabay’severler katıldı.

Bir kentin ekonomik, siyasi ve kültürel gelişmesi, o kentte yaşayan insanların toplam emeğidir. Kentin gelişimine katkı koyan, maddi ve insani değerlerin yaratıcısı olan emeklerini, hayatlarının en genç çağlarından başlayarak ülkesine ve milletine, dolayısıyla kentine vermiş olan şahsiyetlerin, yaşlanıp köşelerine çekildikten sonra toplumda unutulup gitmediklerini hissettirmek, aktif oldukları dönemleri yadetmek, son derece zengin olan bilgi birikimi ve deneyimlerinden yararlanmak, yeni kuşaklara bu konuda umut olmak toplumsal yaşamda son derece önemlidir.

 Büyük Atatürk’ün dediği gibi, “bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli ölçütüdür. Geçmişte çok güçlüyken, bütün gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur.”

Böylesi yüksek bir amaçla düzenlenen Demokrasi ve Ekrem Kabay gecesi, Başkan Ercengiz’in açış konuşmasıyla başladı.

Başkan Ercengiz’in konuşmasını müteakiben kısa bir Ekrem Kabay belgeseli izlendi.

Ardından Şef Gökhan Çağırgan yönetimindeki Burdur Belediyesi THM’den Çağırgan güzel sesinden anlamlı bir müzik şöleni sunuldu.

Daha sonra konuşmalarını müteakiben Ekrem Kabay’a Başkan Ercengiz tarafından çiçekler ve Burdur Belediyesi’nin üzerinde Atatürk ve silah arkadaşlarını bir eylemde, yürüyüşte gösteren bir tablo armağan edildi. Kendisine takdim edilen çiçekleri Ekrem Kabay “çiçekler kadınlar içindir, onlara daha çok yakışır” anlayışıyla önce eşine, sonra torununa ve ardından da sunucu Hülya Altuğ’ yönlendirildi.

Program, Ekrem Kabay ve severleriyle toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

BÜTÜN VİDEOLAR İÇİN OYNATMA LİSTESİ (TIKLAYINIZ)

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir