Devlet, Koronavirüsün peşini bırakmıyor

“Sağlık İçim Hepimiz İçin” sloganıyla ülke çapında İçişleri Bakanlığı talimatıyla eş zamanlı Kontrollü Toplumsal Hayatın 3 mecburiyetine halkın uyumu sahada kontrol edildi. Kentlerde valiler, ilçelerde kaymakamlar öncülüğünde yürütülen etkinliğin halk üzerinde psikolojik etki yaptığı belirtiliyor. Cadde ve sokaklarda maskesiz dolaşanların azaldığı gözlemleniyor.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla 81 İlde eş zamanlı olarak yapılan genel pandemi denetimleri kapsamlı bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda Burdur Valisi Ali Arslantaş, Cumhuriyet Parkı ve Atatürk Caddesi’nde katıldığı denetimlerde esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Özellikle maske başta olmak üzere sosyal mesafe ve hijyen konusunda vatandaşlar ve esnaflara uyarılarda bulunan Vali Arslantaş, denetimleri sırasında konuştuğu esnaflardan hizmet alanları içerisinde uygulamaları gereken tedbirlere riayet etmelerini istedi.

Vali Arslantaş uyarılarının yanı sıra kontrollü sosyal hayat sürecinin başından itibaren uygulanan tedbirlerin gerek pandemiyle mücadelede gerekse ekonomik olarak sahada yansımasıyla ilgili esnaflarla sohbet ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Katıldığı denetimlerin ardından kendisinde eşlik eden basın mensuplarına teşekkür eden Vali Arslantaş, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, meslek odaları, genel kolluk birimleri bizzat katıldığı denetimlerin İl ve İlçelerde gün boyu devam ettiğini belirtti.

Tüm yaşam alanlarını kapsayan rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik yapılan denetimler, vatandaşlarımızın kalabalıklar halinde bir araya gelebildikleri alanlar öncelikli olmak üzere, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, market, kahvehane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/ güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve şehir içi şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanlarını kapsayacak şekilde il genelinde aralıksız yapılmaya devam ediyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir