Doğu Perinçek, Antalya- Bademağacı’nda üreticilerle buluştu

Vatan partisi Lideri: “Bizi hiç kimse ABD, FETÖ ve PKK ile yayana getiremez”

Vatan Partisi’nin öncülüğünde Türkiye’nin dört bir yanında üretici, esnaf ve girişimcileri buluşturan Üretim Devrimi Kurultayları Türkiye’nin şu anda yaşadığı sıkıntılardan tek kurtuluş çaresi olarak aydınlatmaya devam ediyor. Antalya/ Döşemealtı-Bademağacı Mahallesinde düzenlenen kurultayda konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gündeme ilişkin meselelere değindi; siyasi alandaki ittifaklar konusundaki bir soru üzerine “bizi hiç kimse PKK, FETÖ ve ABD ile yan yana getiremez” dedi.

Yoğun katılımın olduğu Bademağacı Üretim devrimi Kurultayına konuşmacı olarak Sümerbank Eski Bölge Müdürü ve Halı Dokumacılığı Uzmanı Yalçın Dörterler, eski Burdur Milletvekili Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, Bademağacı Muhtarı Salih Oktay, Dağbeli Muhtarı Ali Tat katıldı.

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Kurultay, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü’nün açılış konuşmasıyla sürdü. Başkan Üsküplü, “Türkiye’miz zor dönemlerden geçmekte. Bir yandan vatan mücadelesi verirken, bir yandan ekonomik sorunlar ile baş etmeye çalışmaktadır. Bademağacı halkı da bu mücadelenin en önündeki neferleridir. Genel başkanımız Doğu Perinçek il il geziyor. Trakya’dan Ege’ye, Doğu ve Güneydoğu olmak üzere her yere gitmektedir. Üretim devrimi diyoruz. Zorluklar var fakat bu zorluklar bir devrimin göstergesidir. Sırtımızı Toroslara dayadık ve sapasağlamız. Genel Başkanımız Doğu Perinçek Ermeni Soykırım meselesini çözdüğü gibi, önümüzdeki bu problemleri de çözmek için burada” diyerek, konuşmacıları tek tek sayarak masaya davet etti.

Bademağacı Muhtarı Salih Oktay

Eski Burdur Milletvekili Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, konuşmasında tarım ve hayvancılığı mevcut durumu ve çıkış yoluna değindi.

Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan

Vatan Partisi Lideri Dr. Doğu Perinçek’in konuşmasının satırbaşları şöyle:

-Bakın dünyada enerji fiyatlarında 2022 yılında patlama olacak. Mazot, benzin, doğalgaz fiyatları çok artacak. Bunlar arttığı zaman her ürünün fiyatı artacak. O zaman enerji fiyatı yükselince pazarların fiyatları da patlamış olacak. Buna tedbir nedir Türkiye olarak? Biz enerjiyi kimden alıyoruz? Irak’tan, İran’dan, Rusya’dan, Azerbaycan’dan. Şanslı bir coğrafyadayız, komşularımız enerji üretiyor. Onlarla iyi ilişkiler kuracağız.

-Vatan Partisi olarak Rusya’yla, Azerbaycan’la, İran ve Irak’la çok iyi ilişkilerimiz var. Örneğin İran ile konuştuk. İran’da mazot 40 kuruş. Biz oradan 1,5 liraya alıp halka 3,5 liraya versek, tarım şahlanır mı? Şahlanır!

Biz komşularımıza bir şeyler vereceğiz ve onlarda bize verecekler. Komşu komşunun kurdu olmayacak. Olmamalı! Bakın yine Rus uçağı düşürme gibi yanlış yapılmaya çalışılıyor. Artık Asya’dan yeni bir medeniyet yükseliyor. Bakın ABD’den Türkiye’ye neyi dayatıyorlar, uyuşturucu ve ahlaksızlık dayatıyorlar.  Türk devletleri hangi mevzide birleşiyor. İran, Rusya, Çin, Hindistan ile beraber Türk devletleriyle birleşiyor. Bizim yerimiz onların arası. Yoksa bizim yerimiz ABD’ye kul olmak değil.

Akdeniz’de ABD, Yunanistan’ı destekliyor. Amerikan üsleri bakıyor bize, namluları bakıyor. Türkiye’yi tehdit ediyor. Güvenliğimizi sağlamak da çok önemli. Türkiye’de asayiş, güvenlik ve huzur Asya ikliminde mümkün…

-Bugün Türkiye büyük bir kararın ve çözümün eşiğine geldi. Önümüzde büyük bir çıkış yolu var. Biz aç kalmaya, üretimden mahrum kalmaya hiçbir şekilde mahkûm edilemeyiz. Buradan Türk milleti, üreticisi büyük çözümü bulacak. O çözüm zaten tarihimizde var. Büyük Devrimci önderimiz, “Üreten çiftçi, üreten köylü memleketin efendisidir”. Çiftçiyi, üreteni, zanaatkârıyla,  esnafıyla, sanayicisiyle efendi yaparsan, kararlar ve programlar ona göre yapılır. İşte oraya geldik. Vatan Partisi’nin bir çözümü var.

-Tasarruf, istihdam, yatırım ve üretim çıkış yolumuz…

-Yalnızca vatandaş değil ülkeyi yönetenler de tasarruf etmesi gerekir. Yöneticiler bizim kaderimizi paylaşacak. Saraylarda yaşamayacak. Uluslararası yolculuklarda tabii ki Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefine yakışacak şekilde özel ocaklarla gidecek ama yurt içi seyahatlerde bizim gibi tarifeli uçaklarla yolculuk yapacak.

-Çiftçi, girdi maliyetlerine çözüm bulursa ekmeye devam edecek, aksi hale işi zor.

-Onlar kapıları, bacaları açtılar dışarıdan getirdiler. Okyanusun ötesinden et ithal ettik, ne yapacağız? Gümrükler dışarıdan gelecekleri korumak amacıyla ortaya çıkmıştır ve gümrüklerimiz de üretimi koruyan bir yapı haline getireceğiz. Bu sayede çakalların ve tilkilerin girmesini engelleyeceğiz. Yerli malı üreten üreticiyi koruyacağız.

-Biz ne yapacağız? Tekrar destekleyeceğiz. Nasıl destekleyeceğiz? Ucuz mazot ve ucuz yem ile üreticiye ”Üret arkadaş” diyeceğiz. Ama bu üretimi sağlamak için o imkânları sağlamak gerekmektedir. O kaynakları dışardan para getiriyor diye büyük faizcilere, tarikat rantçılarına ayırdığın zaman üreticiye ve çiftçiye kaynak kalmaz. 4 gün önce bankaların kazançları ilan edildi. Bankalar bu sene 80 milyar kazanmasın, 8 milyar kazansın,  72 milyarla ben bu çiftçiyi destekleyeyim. İşte hükümet bu! Hükümet buna karar verir, seyretmez bunu. Vatan Partisi olarak 72 milyarla çiftçimize ucuz mazot sağlayacağız, faiz borçlarını sileceğiz ve 1 yıl borçlarını erteleyeceğiz. Kalan borçları taksite bağlayacağız. Ürettirmek için bunları yapmak lazım. Çözümler var. Bütün mesele Türkiye’nin kaynaklarını doğru değerlendirmek.

-Kaynakları siz yabancı sülüklere verirseniz, Türkiye’nin kanını emmelerine izin verirseniz kaynaklar gider. Siz kansız kalırsınız. Kansız kalırız biz. Bugün yaşanan olay bu!

-Onun için Türkiye’nin önünde Vatan Partisi’nin tasarruf, yatırım, istihdam, üretim ekonomisi var. Yatırım derken ne demek istiyoruz. Fabrikalar açarak, fabrikayı çeşitlendirerek, üret kardeşim diyeceğiz. Bu zor dönemden geçecek program var. Mesele o programı hayata geçirecek iradeyi bulmak. O programı harekete geçirecek namusu bulmak. O programı uygulayacak halka sadakati, çiftçiye, esnafa, üreticiye sadakati bulmak. Öyle bir hükümeti bulmak. Yoksa o program var.

MİLLİ DİRENME EKONOMİSİ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, parti olarak önümüzdeki yıllarda Milli Direnme Ekonomisi planladıklarını belirtti. Bu planı madde madde anlattı.

1. Gıda güvenliğini sağlamak gerekmektedir. Türkiye’de ki insanın karnını doyuran ve ürettiğini güvence altına almayı önümüze koyacağız.

2. Güvenliğin güvenliği sağlanacak. Yani askerimizin ve polisimizin güvenliğimizi sağlamak zorundayız. Eşkıyalar var! Silah almayalım gibi söylemler doğru değil. Çünkü silah almazsan düşman gelir silahı ile sana dayanır. PKK’yı temizleyeceğiz, bitireceğiz! FETÖ’yü de bitireceğiz! Gömeceğiz onları!

3. Enerjinin güvenliğini sağlayacağız. Sanayimizin mümkün olduğu kadar ucuz enerjiyi kullanmasını sağlamalıyız.

4. Sağlığın güvenliği sağlayacağız. Korona zamanında bu daha önemli bir hale gelmiştir.

5. Eğitimin güvenliğini sağlayacağız. Modern akıllı iş gücünün eğitim ile sağlayacağız. Tasarruf yapacak. Devlet büyükleri bizler gibi halk gibi yaşayacak! Devlet büyükleri bizler gibi halk gibi yaşayacak! Devlet büyükleri halkla aynı vasıtaları kullansın, onlar ile konuşsun ve görsün. Hz. Muhammed ne diyor, ‘Yöneticileri zengin ölen milletler fakir olur.’ Yöneticileri fakir ölen halkları zengin olur. Sade yaşanacak ve basit yaşayacak. Bu çok önemli, saraylarda yaşamayacak. Bürokratlarımız sade yaşayacak.

6. Vergi politikaları ile, dışarı kaçırılan dövizleri 200 milyar doları da servet israf ediliyor. O 200 milyarı alacağız ve buraya getireceğiz. Yöntemleri var. O servetler Türkiye’de tutulacak. Ve Türkiye’de Türk Bayrağı ve Türk Lirası diyeceğiz!

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.