Doğu Perinçek’ten 29 Ekim mesajı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet’in ilanının 97. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Perinçek, “Cumhuriyetimiz yine devrimci görevlerle karşı karşıyadır” dedi.

Cumhuriyet’in ilanının 97’nci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, “devrimle kurduğumuz Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılı milletimize kutlu olsun!” dedi.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden devrimci görevlerle karşı karşıya bulunduğunu belirten Perinçek, “önümüzdeki zorlukları yenmede, Büyük Devrimci Atatürk önderliğinde kazandığımız başarılar, en büyük kuvvet kaynağımızdır” değerlendirmesinde bulundu.

“İşçi ve çiftçilerimizden sanayicilerimize kadar milletimizin Ekmek Teknesini koruyarak ve iç cepheyi pekiştirerek önümüzdeki zorlukları aşacağız” diyen Perinçek, “emperyalist kuşatmaları bozguna uğratacak kuvvet ve yeteneğe sahibiz” ifadesini kullandı.

Cumhuriyetimizin, “Üretim Devrimiyle başaracağı büyük bir atılımın eşiğinde olduğu” müjdesini veren Perinçek, “bugün Cumhuriyet değerlerini savunmak, ABD güdümlü FETÖ’yü ve PKK’yı temizleme kararlılığını paylaşmaktır” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek şu görüşleri paylaştı:

“Bugün Cumhuriyet mevzisi, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Kıbrıs’ta, Mavi Vatanımızın sınırlarındadır.

Cumhuriyetimiz, “Türkiye, şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar ülkesi olamaz” parolasıyla aydınlık ufuklara yönelecek birikime sahiptir.”

Vatan Partisi lideri Perinçek sözlerine, “Vatan Partisi, Türk Milletinin Büyük Önderi Atatürk’ün belirlediği Bağımsız ve Üreten Türkiye hedefinde kalıcı başarıya ulaşmak için görevinin başındadır.

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” sözleriyle son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir