Emekli olan 41 yıllık başöğretmenin şahane uğurlanışı

Burdur Merkez Suna Uzal Ortaokulu’nda 41 yıllık öğretmenlikten başöğretmen olarak emekli olan Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) İl Temsilcisi Orhan Altın, müthiş bir tören ve etkinlikle okulundan uğurlandı. Öğretmenler Odasından okulun katları arasındaki merdiven ve koridorlarda, okul bahçesinden dış çıkış kapısına kadar öğrenci velilerle uzun bir kortej içinden alkışla uğurlanan Başöğretmen Altın, “Başöğretmen olarak emekli olmamın mutluluğunu ve hüznünü yaşıyorum. 41 yıl süresince yetiştirdiğim öğrencilerime ve saygıdeğer öğretmen arkadaşlarıma selam olsun.” dedi.

Suna Uzal Ortaokulu, görülmemiş muhteşemlikte bir gösteriyle Altın öğretmenini emekliliğe uğurladı.

Başöğretmen Altın ile Okul Müdürü Raşit Koç, okul öğrencileri ve öğretmenlerinin, Öğretmenler Odasından katlar arası merdivenler boyunca okul bahçesi çıkışına kadar oluşturdukları bir koridordan alkışlar, ıslıklar arasında yürüdüler. Okul çıkış kapısında Okul Müdürü Koç, Altın öğretmene plaket ve çiçek buketi takdim etti.

Altın öğretmen duygularını, “Başöğretmen olarak emekli olmamın mutluluğunu ve hüznünü yaşıyorum. 41 yıl süresince yetiştirdiğim öğrencilerime ve saygıdeğer öğretmen arkadaşlarıma selam olsun.” Şeklinde ifade etti.

Aşağıdaki de Sincan’dan…

Sincan Anadolu Lisesi 44 yıllık coğrafya öğretmeni Sadettin İlker’in uğurlanışı-öğretmenler facebook
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.