Emniyetten narkotik operasyonu; 6 gözaltı

Emniyet ekiplerinin kararlılıkla sürdürdüğü narkotik ve kaçakçılık suçlarıyla mücadele için yürütülen çalışmalar kapsamında Gölhisar İlçesindeki operasyonda 4 farklı çeşitlilikte uyuşturucu ve polis rozeti ele geçirildi. 6 kişi gözaltına alınarak soruşturma başlatıldı.

Ülke suç ve suçlu kaynıyor.

Yılın ilk 6 aylık döneminde 21 tonu aşan esrar, 4 tonu aşan eroin,  1 tonu aşan metamfetamin ve daha birçok uyuşturucu tür yakalandı. Bu kapsamda ülke çapında operasyonlarda 90 bini aşkın gözaltına alına şüphelilerin 9 bini aşkın şahıs tutuklandı. 13 milyon kökü aşan kenevir ve 5 milyon adedi aşan ecstasy ele geçirilerek rekor kırıldı.

Bu kapsamda Gölhisar polisi, Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ifadesini almak istediği İÖ adlı şahsı arama çalışmaları yaparken, adresi saptanan şahsın bulunduğu binanın kuşatılması esnasında arka pencerelerden atılan bir poşette 83 gr kubar esrar olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde, binada yapılan aramada, 3 parça toplam 1 gr metamfetamin, 1 gr kubar esrar, 5 gr yaprakları alınmış kubar esrar dalı ile uyuşturucu madde içiminde kullanılan çeşitli aparatlar bulundu.

Binada bulunan İÖ, HY, MY, EA, NT ve MK isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

MK isimli şahsın yapılan üst aramasında kelebek diye tabir edilen bir adet bıçak ve polis rozeti ele geçirildi.

Şahıslar hakkında “Uyarıcı Madde Satın Alma, Kabul Etme veya Bulundurma, Uyuşturucu Madde Murakabesi Hakkında Kanuna Muhalefet, 6136 SKM, Özel İşaret ve Kıyafetleri Usulsüz Kullanma ” suçu kapsamında tahkikat başlatıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.